Заступник міністра охорони здоров’я Павло Ковтонюк повідомив про початок реформи у сфері надання спеціалізованої медичної допомоги вже у 2019 році.
Медичні заклади вторинної ланки наступного року нарешті приєднаються до нової системи фінансування за принципом «Гроші йдуть за пацієнтом». Після автономізації медичних установ, вони будуть підписувати договори з замовником медичних послуг для населення Національною службою здоров’я України.
«Зміни у системі охорони здоров’я почалися і вони продовжаться. Майже кожен другий зміг вільно обрати свого лікаря. Це – абсолютно новий вибір лікаря, який подобається. Ми повністю поміняли модель оплати роботи лікаря. Це вже стало практикою і ми бачимо реальний рівень доходів лікаря. Лікарі стали отримувати зарплату 10, 12 15 тисяч гривень, а було 4-5 тисяч. Вона була у всіх однакова, а тепер залежить від його роботи. На наступний рік закладено реформу спеціалізованої медичної допомоги. У 2019 році реформа відбуватиметься там», — заявляє заступник міністра охорони здоров’я Павло Ковтонюк.
Наразі ще невідомо, коли і як почнуть реформувати медичні установи вторинної ланки. Раніше у МОЗ розглядали декілька варіантів розсортування реформи – по всім медичним закладам або в декількох пілотних регіонах України. Відповідне рішення буде винесено після затвердження державного бюджету на наступний рік та бюджету на медичну галузь.
Зазначимо, що за планом медичної реформи, вже з 2020 року, лікарі спеціалісти мають отримати суттєве збільшення зарплатні. Згідно з прийнятими законопроектами у Верховній Раді, передбачено встановлення мінімальної зарплатні для лікарів спеціалістів у розмірі 250% від середньої зарплатні по Україні.
Голова НСЗУ: Новим законом передбачене збільшення зарплати лікарів з 2020 року
Комментировать