Вибір редакції Новини

Реформа вторинки та запуск медичних гарантії має розпочатись вже з наступного року

Врач_медпросвіта

Очільниця МОЗ Зоряна Скалецька пояснила як працюватимуть медичні гарантії, в чому відмінності від старої системи та як це вплине на медзаклади.

«Яка у нас була історія до цього? Люди йшли до лікарні і їм говорили — нас погано профінансували, дали гроші лише на фізрозчин, якби ви купили ліки, ми б вас пролікували. Тобто було таке співфінансування.

Зараз людей не має зачіпати таке питання, як ціна. Як має бути зараз — лікарня отримує контракт, отримує розуміння, по яких послугах вона отримає кошти. І якщо у лікарні приймуть більше пологів, у них буде більше коштів. Тобто пацієнт просто має прийти і отримати допомогу, лікарні за надану послугу перерахують гроші.

Медзаклад має думати, як привабити пацієнтів, бо за ними прийдуть гроші. Ми рухаємось до розширення переліку тих послуг, які отримуватимуть пацієнти.

Пріоритетні послуги — це інсульт, інфаркт, пологи, неонатальна допомога. Має повністю бути повне фінансування цих послуг і при цьому жодних списків ліків для пацієнтів. Питання переліку послуг і тарифів — це до Національної служби здоров’я України, яка їх розробляє», — пояснює Зоряна Скалецька у інтерв’ю BBC.

У МОЗ розповіли коли лікарні перейдуть на нову систему фінансування та наскільки вони до цього готові

З 1 квітня 2020 року в Україні має початися реформа вторинної медицини. Запланований перехід від бюджетного утримання лікарень, коли їм виділяли субвенції з бюджету, до закупівлі послуг. План реформи виглядає так — лікарні проходять автономізацію, Національна служба здоров’я укладає з ними контракти і перераховує гроші за ті послуги, які вони надали пацієнтам. Як і на первинній ланці у сімейних лікарів, тут має спрацювати принцип «гроші йдуть за пацієнтом».

Комментировать

Нажмите для комментария

    Ми на Facebook

    Вибір редакції