Новини

Реформа від МОЗ: За рекомендаціями ВООЗ в Україні надаватиметься перевага неін’єкційним формам лікарських засобів

лекарства, пилюли, таблетки, медикаменты_медпросвита

У МОЗ України повідомили про проект наказу за яким на стаціонарному рівні суттєво зменшать кількість ін’єкційних лікарських засобів та замінять їх пероральними.

Таким чином, ініціатива МОЗ може призвести до того, що понад 50 відсотків призначених лікарських засобів, як при амбулаторному так і при стаціонарному лікуванні, пацієнти отримуватимуть саме перорально.

Окремо в поясненні до наказу перераховано переваги майбутніх змін:

  • Для пацієнтів

Найважливішим застосування цього підходу буде для дітей, адже введення препаратів шприцом з голкою має больовий й психологічний аспект. Часто діти після курсу ін’єкційного лікування починають панічно боятися лікарів і лікарень. Діти й дорослі не мусять терпіти біль, якщо можна обійтись без цього.

Традиційно ін’єкційні форми призначають для пацієнтів стаціонару, тож нерідко людина змушена знаходитися в лікарні, навіть коли немає потреби в цілодобовому нагляді лікарів. Більшість захворювань, при яких призначають уколи, можна лікувати вдома пігулками, знаходячись в комфортних для себе умовах.

Спеціалізовані медзаклади НАМНУ мають бути реорганізовані та перейти на модель оплати послуг – МОЗ

Якщо лікар призначає вам ін’єкційні форми медичних препаратів — поцікавтеся, чи не можна замінити їх тим самим засобом, але в формі пігулки.

  • Для медпрацівників

Шанси заразитися захворюваннями, наприклад ВІЛ, гепатитом В, гепатитом С, підвищуються при ін’єкційному введенні лікарського засобу. Адже медпрацівник може випадково поранитися голкою, якою була зроблена ін’єкція пацієнту.

  • Для медзакладу

Використані засоби для ін’єкцій – небезпечне гостре сміття, що підлягає складній та коштовній утилізації. Також необгрунтоване використання ін’єкційного введення препаратів призводить до значних витрат у зв’язку із придбанням витратних матеріалів (шприців, голок, вати, спирту, навантаження на персонал).

  • Для бюджету

Ціна пігулки і ін’єкції  відрізняється через вартість флакону або ампули. Також для введення препарату в ін’єкційній формі додатково потрібні рукавички для медперсоналу, засіб для дезінфекції, вата або марля, іноді пластир. Робочий час медичного персоналу при переважному застосуванні ін’єкцій теж значно збільшується. Пігулки як рівнозначний по дії засіб є фінансово вигіднішим.

Комментировать

Нажмите для комментария