Новини

Реформа від МОЗ: Потрібно щоб в Україні щороку вимирало 1 невелике місто

Уляна Супрун_медпросвіта

Це не перебільшення — саме на цій тезі базуэться Фінансово-економічне обґрунтування до проекту Закону України «Про державні фінансові гарантії надання медичних послуг та лікарських засобів» № 6327,який було прийнято Верховною Радою «за основу» . Того самого закону, що був розпіарений після прийняття як «перемога» та як «перший крок до реальних реформ».

Так що ж повинно відбуватися, щоб здійснилася та сама реформа, яку зараз намагається втілити в життя Уряд на чолі з паном Гройсманом і відповідальна за сферу здоров’я в Україні в.о. міністра пані У. Супрун.

Читаємо уважно документ.

Фінансово-економічне обґрунтування до проекту Закону України «Про державні фінансові гарантії надання медичних послуг та лікарських засобів» № 6327

Почнемо с того, що мова йде перш за все не про забезпечення населення «доступною медициною», а про економію бюджетних коштів та на переведення медицини на комерційні важелі.

  • С самого початку планується, що сфера фінансуються « за рахунок державного та місцевих бюджетів, а також приватних платежів населення (неформальних платежів та офіційної співоплати) на період запровадження реформи фінансування галузі (2018-2021 рр)».
  • Населення повинно вимерти хоча б частково.
    В обґрунтуванні вказано прямим текстом: очікується продовження скорочення загальної чисельності населення (з 42,4 млн осіб у 2017 р. до 42,1 млн осіб у 2021 р.)
  • Планується поступово розпочати «запровадження офіційної спів-оплати за медичні послуги пропонується з поетапним збільшенням частки відповідних надходжень по мірі розширення послуг вторинної (спеціалізованої) та третинної (високоспеціалізованої) медичної допомоги, що надаватимуться за новим принципом. Згідно з проведеними розрахунками, частка витрат за рахунок офіційної співоплати досягне 13,3% від загального обсягу витрат галузі у 2021 році. Потрібно поступово збільшувати частку співоплати за медичні послуги. Тоді при рості ВВП та підвищенні долі співоплати, грошей вистачить на всі геніальні ідеї про підвищення заробітної платні, придбання комп’ютерів та таке інше.
    Ой, вибачайте! Комп’ютери лікарі будуть купувати самі! Це ще одна теза, про яку пізніше.
  • Планується, що доля співоплати на період з 2017до 2020 зросте та становитиме: внесок на 1 особу з 1310 грн виросте до 3490 грн; внесок за сім’ю в 2017 становитиме 4582 грн та виросте до 12215 грн. в 2020р.
    Вибачайте, аде розрахунки про те, як зросте доход українських громадян? Скажіть мені: при зростанні вартості медичних послуг вони стають доступнішими?
  • В продовженні до попереднього пункту. Ні в самому проекті закону, ні в «обґрунтуванні» ні словом не сказано про те, малозабезпечені українці братимуть ті самі кошти, що є в розрахунках.
    Де страхова медицина, яка за обіцянками команди МОЗ повинна була вже запрацювати з 1 січня цього року? Де механізми хоча б будь якогось страхування, бодай вже не держаного, як обіцяла пані Супрун?
  • Тепер повернемося до «збагачення» лікарів.
    Комп’ютери, витратні матеріали та матеріально-технічну базу лікарі повинні будуть забезпечувати собі самі. Принаймі, поки що мова йде про лікарів первинної ланки.
  • В МОЗі розрахували, що якщо лікар обслуговує 2000-2500 пацієнтів, то його практика буде досить вигідною з матеріальної точки зору. А якщо 1000-1500, то йому доведеться витрачати 30-40% з свого доходу.
    Але в розрахунках МОЗ не вказана заробітна плата медсестр, яку лікар, якщо йому потрібна допомога середнього та молодшого медперсоналу, також буде сплачувати сам, з тих самих коштів, що ніби то він отримає за кожного пацієнта. Так що ще раз згадаємо, що мед с пряниками нікому за так не дадуть.
  • Далі йдеться вже про те, до чого МОЗ взагалі не має ніякого стосунку – про ВВП.
    «Протягом 2017-2021 рр. очікується стале зростання валового внутрішнього продукту України в середньому на 3,27 відсотка на рік»- сказано в документі.

Може с цього і варто було починати? Підвищити ВВП, нормалізувати стан економіки, забезпечити гідний рівень життя українцям. А потім вже починати ламати систему, яка досить не погано працювала?

Таким чином можна зробити висновок, що запропонований документ базується на гіпотетичному рості ВВП та практичних сподіваннях, що народ, нарешті, вимре. А кого потім лікувати лікарям? Та може вони поїдуть, нарешті, с країни та не будуть тут «головняк» створювати. Що, задарма вам «безвіз» дали?

Ваш редактор,
Наталя Усенко

Комментировать

Нажмите для комментария

    Ми на Facebook