Новини

Реформа в дії: що змінюється в службі крові

Уряд ухвалив рішення про системну трансформацію системи крові. Головна мета реалізації стратегії — забезпечення рівноправного та своєчасного доступу пацієнтів до якісних та безпечних компонентів донорської крові у достатній кількості. До 2022 року запрацюють нові механізми фінансування й управління, що відповідають загальним принципам трансформації усієї системи охорони здоров’я. Завдяки втіленню стратегії буде впроваджено європейські стандарти та практики діяльності системи крові, адже ці зміни запроваджують зокрема в рамках наближення України до ЄС.

Нові підходи ґрунтуються на принципах безпечності, доступності, підзвітності, інноваційності та фінансової ефективності.

Стратегія передбачає створення трирівневої системи крові: на національному, регіональному та госпітальному рівнях.

  • На національному рівні вперше заплановано створити Трансфузіологічний центр, що здійснюватиме управління та координацію системи крові й моніторинг її функціонування.
  • На регіональному рівні центри крові централізовано заготовлятимуть, тестуватимуть, перероблятимуть, зберігатимуть та розподілятимуть донорську кров та її компоненти.
  • Відділення трансфузіології мають трансформуватися в лікарняні банки крові у складі закладів охорони здоров’я (госпітальний рівень).

Розвиток системи крові в Україні базуватиметься на безоплатному добровільному донорстві крові, як це відбувається у всіх розвинених країнах світу і зокрема в Європейському Союзі.

Уперше буде впроваджено єдиний національний реєстр донорів та електронну медичну інформаційну систему в установах системи крові та закладах охорони здоров’я для оперативного контролю обігу компонентів крові. Стратегія також передбачає проведення загальнонаціональних інформаційно-просвітницьких кампаній для популяризації добровільного безоплатного донорства крові.

На виконання стратегії передбачено перегляд і розробку нових нормативно-правових актів, що врегулюють питання організації донорства, заготівлі, переробки, тестування, розподілу, транспортування та належного застосування донорської крові на нових принципах.

Фінансування потенційно здійснюватиметься з кількох джерел: державний та місцевий бюджети, кошти міжнародних партнерів, а також за рахунок механізмів державно-приватного партнерства. Загалом за рахунок усіх можливих джерел фінансування реалізація запропонованого плану модернізації та підтримки нової національної системи крові оцінюється приблизно у 6,5 млрд грн до 2022 року.

Комментировать

Нажмите для комментария

    Ми на Facebook

    Вибір редакції