Новини

Реформа сільської медицини: З 517 проектів нових сільських амбулаторій здали в експлуатацію лише 11

Амбулаторія_Медпросвіта

У Кабміні несподівано пригадали про існування реформи сільської медицини, яку офіційно розпочали і навіть виділили на неї 4 мільярди гривень ще в 2017 році. Але за весь цей час збудували та здали в експлуатацію лише 11 амбулаторій.

Одразу ж необхідно зазначити, що найбільш результативною в покращенні доступності до медичної допомоги в сільській місцевості стала Кіровоградська область – 10 амбулаторій вже в експлуатації. Ще одна, за офіційною заявою віце-прем’єра та міністра регіонального розвитку Геннадія Зубко, в Рівненській області.

«Ми хочемо відпрацювати нову первинну медичну допомогу в селі: ось є лікар, він отримав нову заробітну плату за підписані з пацієнтом декларації, він забезпечений житлом, транспортом для виїзду, сучасним приміщенням та обладнанням. Крім цього, за допомогою телемедицини він має можливість зв’язатися з вторинним рівнем лікарів – для консультації кардіолога, пульмонолога, ендокринолога і дерматолога», — пояснює віце-прем’єр.

Також міністр регіонального розвитку переконаний, що подальша реалізація цієї реформи допоможе ефективно боротись з серцево-судинними захворюваннями, якими в сільській місцевості майже ніхто раніше не займався.

«Ми виставили KPI для цього проекту, те чого саме в кінці кінців бажаємо досягти. Адже в Україні щорічно діагностується понад 15 тисяч інфарктів міокарду в сільській місцевості, 15% з них завершується смертю», — розповідає Г. Зубко.

Зі слів віце-прем’єра, реформа сільської медицини має змінити життя сільського населення, наблизити їх до сучасної медицини. В той же час, кошти на реформу у розмірі 4 мільярдів гривень було виділено ще наприкінці 2017 року. Ще по 1 мільярду гривень на реформу надали в рамках держбюджету 2018 та 2019 років. Проекти будівництва сучасних амбулаторій розробили в середині 2018 року. А станом на кінець лютого 2019 року – з 517 проектів здано в експлуатацію 11.

Сільська медицина: Спочатку будуть відремонтовані амбулаторії без жодного забезпечення

Терміни виконання реформи в сільській місцевості у Кабміні поки не вказують.

Комментировать

Нажмите для комментария