Новини

Реформа швидкої в 2019 році: Фельдшери стануть парамедиками та отримають нову зарплату

гройсман, медпросвіта

Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман офіційно повідомив про запуск реформи швидкої в Україні. Розпочнуть з 5 областей та Києва.

«На це (реформа ЕМД – ред..) з держбюджету-2019 буде виділено 922,5 млн грн. Пілотний проект реформи запустимо у 5 областях: Вінницькій, Донецькій, Одеській, Полтавській, Тернопільській та в місті Києві», — повідомив голова уряду в своєму Twitter.

З початком реформи в Кабміні обіцяють відправити перших фельдшерів на підвищення кваліфікації. З неї вони вже повернуться парамедиками та отримають нову, збільшену заробітну платню. При цьому наразі розмір ставки парамедиків обговорюється в Уряді. За останніми повідомленнями вона може скласти понад 10 тисяч гривень.

«Закупимо спеціалізований санітарний транспорт. Проведемо програми підготовки інструкторів для підвищення кваліфікації. Підвищимо зарплату медикам, які пройшли перекваліфікацію. Закупимо спеціальне навчальне обладнання», — заявляє Володимир Гройсман.

МОЗ впроваджує більш жорсткі умови вступу до медуніверситетів за направленням «Фармація»

Наразі ще не вирішено питання працевлаштування лікарів, які працюють в бригадах екстреної медичної допомоги. Раніше у МОЗ заявляли, що їх можуть перенаправити на роботу в лікарні швидкої допомоги, які наразі тільки почали створювати, або у відділення інтенсивної терапії.

Комментировать

Нажмите для комментария