Новини

Реформа швидкої: У МОЗ розповіли як зміниться робота бригад та коли підвищать зарплату

Швидка_Медпросвіта

Діюче керівництво МОЗ продовжує реформувати екстрену медичну допомогу. В 6 областях працівники ЕМД пройдуть підвищення кваліфікації та отримають збільшену зарплату.

Першими випробувати на собі реформу ЕМД від МОЗ зможуть Одеська, Вінницька, Донецька, Полтавська, Тернопільська області та Київ. Загальна сума коштів тільки на проведення реформ у роботі ЕМД в цих областях у 2019 році складає 922 мільйони гривень.

В першу чергу у Міністерстві охорони здоров’я запустять підвищення кваліфікації бригад та піднімуть заробітну плату. Важливою частиною цієї програми є повний перехід працівників екстреної медичної служби з кваліфікації «Фельдшер» до нової, яку офіційно внесли в реєстр спеціальностей у 2017 році – «Парамедик». В разі успішного проходження підвищення кваліфікації при поверненні до роботи у бригаді, медпрацівник буде отримувати зарплату близько 13 000 гривень.

Окремий план МОЗ і на оновлення технічних засобів ЕМД.

«В пілотних регіонах придбають новий транспорт, оснащений необхідним обладнанням, а також по єдиному алгоритму запрацюють сучасні диспетчерські служби, які з часом будуть об’єднані єдиною електронною системою по всій країні», — пояснює план реформ в.о. міністра охорони здоров’я Уляна Супрун.

Супрун: Непрофільні виклики «швидкої» складають близько 70% від загальної кількості звернень

Окремо у відомстві повідомляють, що реформа екстреної медичної допомоги напряму пов’язана і з роботою сімейних лікарів, терапевтів та педіатрів. Паралельно зі змінами у у роботі бригад ЕМД, МОЗ поступово посилюватиме роль сімейників та терапевтів та передадуть їм в роботу суттєву кількість непрофільних викликів «швидкої».

Дні здоров’я на ВДНГ 13-14 квітня: детальна інформація та реєстрація на конференції для фахівців

Комментировать

Нажмите для комментария

    Ми на Facebook