Не менш глобальною, а ніж реформи первинної ланки обіцяє бути реформа швидкої. Обіцяють нові машини, зміну кваліфікації і прибуття бригади не пізніше 4 хвилин після виклику.
Раніше ми вже писали, що як лікарів швидкої, так і фельдшерів очікує підвищення кваліфікації. Перші будуть працювати у новостворених лікарнях швидкої допомоги, а другі стануть парамедиками, які будуть працювати з медичними техніками – в минулому звичайні водії карети швидкої допомоги.
На цьому реформа від МОЗ схоже не закінчиться. Вже зараз відомо, що у відомстві розробляють план по збереженню життя постраждалих до прибуття невідкладної допомоги. Для цього повсюди у людних місцях, наприклад центр міста, різноманітні парки відпочинку та інше будуть встановлені дефібрилятори. Звичайно, користуватись ним будуть не всі. Будуть проведені спеціальні курси для правоохоронців, пожежників і навіть для кондукторів і водіїв громадського транспорту.
Реформувати роботу швидкої допомоги обіцяють почати вже цього року. Наприклад, вперше можна буде розпочати навчання у медичному університеті саме на парамедика. Три роки вони вивчатимуть теорію, ще один рік – практикуватимуться. При цьому, поступово почнуть перенавчати фельдшерів швидкої допомоги.
Супрун: «З Україною щось не так! Українці живуть на 10 років менше, ніж їх європейські друзі»
Окремо треба додати, що план з реформування швидкої навіть підтримали у профільному комітеті Верховної Ради. На думку голови комітету Ольги Богомолець, парамедики добре себе зарекомендували під час навчань Нацгвардії. Тому ця система може стати добрим рішенням для медичної реформи в Україні.
Реформа сільської медицини може відкрити доступ до програми «Доступні ліки» у селах
Комментировать