Новини

Реформа працює, якщо дати 30 мільйонів на район…

хирург в операционной_медпросвіта
От і виникає питання: чого ж справді не вистачає для реформ – законів чи 30 мільйонів гривень на один район?

Медична реформа активно опробовується на Черкащині в одному окремо взятому районі – Золотоноському. І працює! Досить ефективно!

Цей район обрали пілотним для  апробацію всіх змін і починань, що потім будуть втілювати в області.

Варто відмітити, що центр первинної медико-санітарної допомоги та центральна районна лікарня в Золотоноші дійсно виглядають сучасними а комфортними.

В медзакладах зроблено сучасний ремонт, закуплено оснащення та впроваджено інформатизовані системи супроводу пацієнтів: електронні черги, електронні карти та електронна книга для скарг.

Нині лікарі можуть у режимі реального часу консультуватися з колегами з обласних закладів, надсилаючи їм результати обстежень. Записатися на прийом до лікаря на зручний час можна через комп’ютер.

Паралельно з електронною системою, модернізують і ремонтують всі відділення лікарні. Поряд сучасна лабораторія, діагностичне відділення і рентген-кабінет. Він теж цифровий – ходити зі знімком від кабінету до кабінету більше не треба.

Ця лікарня обслуговує 34 сільради і місто Золотоношу, загалом 70 тисяч людей. Реформу тут розпочали два з половиною роки тому.

Але для ого, щоб отримати такий результат, сюди було залучено 30 мільйонів гривень з різних бюджетів.

Голова облдержадміністрації Юрій Ткаченко зазначив, що зміни ж в окремо взятому районі та місті стали можливими завдяки децентралізації. Програма інформатизації галузі охорони здоров’я області розрахована до 2020 року. Першопрохідцем у запровадженні автоматизованої системи супроводу пацієнтів став обласний кардіоцентр.

От і виникає питання: чого ж справді не вистачає для реформ – законів чи 30 мільйонів гривень на один район?

Комментировать

Нажмите для комментария

    Ми на Facebook

    Найпопулярніше

    Вибір редакції