Новини

Реформа на старті: Офіційний запуск кампанії «Лікар для кожної родини»

Привлекательная молодая женщина на приеме у врача в клинике_медпросвита

Сьогодні, 2 квітня, офіційно стартує перший етап медичної реформи. Під час відвідування медзакладу первинної ланки пацієнти вже можуть укладати деклараціі з лікарями.

Найбільша готовність до початку медичної реформи продемонстрована в Києві. Ще до кінця березня всі медичні заклади первинної ланки впровадили в себе медичні інформаційні системи (МІС) та під’єднались до електронної системи охорони здоров’я eHealth. Отже, коли до них прийде пацієнт, вони можуть одразу ж укласти з ним відповідну декларацію.

Якщо безпосередньо в лікаря комп’ютера немає, пацієнта направлять до спеціального пункту, розташованого на території лікарні, де його дані внесуть у систему.

Наразі максимальна кількість пацієнтів розподілена таким чином: терапевт – 2 тисячі, сімейний лікар — 1,8 тисяч, педіатр – 900. Після укладення договору між Нацслужбою здоров’я України та медичним закладом максимальна кількість пацієнтів для тієї чи іншої спеціальності може бути збільшена, але не суттєво.

Нагадуємо, що існує офіційна інструкція з підписання договору між пацієнтом та лікарем від МОЗ. В Міністерстві зазначають, що для підписання декларації пацієнт мусить мати з собою паспорт, ідентифікаційний номер та мобільний телефон. Обираючи лікаря, можна не прив’язуватись до місця реєстрації або проживання.

Детальний поетапний план реформування медичної галузі в Україні

Варто зазначити, що не всі медичні заклади вже приєднались до реформи. Установи, в яких можна обрати собі лікаря, мають спеціальні наліпки з текстом «Тут можна обрати свого лікаря». Це є свідоцтвом того, що заклад вже підключено до електронної системи охорони здоров’я eHealth.gov.ua.

Комментировать

Нажмите для комментария