Новини

Реформа на первинній ланці запуститься з липня 2018 року

врачи сложили руки на груди_медпросвіта

До середини 2018 року має бути створена Національна служба здоров’я України, з якою підпишуть договори всі медичні заклади та запуститься нова система фінансування.

«В Україні стартувала медична реформа і наступного року на нас чекають певні зміни. На перше півріччя зберігається старе фінансування згідно із медичною субвенцією. Втім, із першого липня вже можна буде підписати договір про фінансування з новою структурою — Національною службою здоров’я України», — розповідає голова департаменту охорони здоров’я Волинської області Ігор Ващенюк.

Пояснювальна записка Про затвердження Положення про систему безперервного професійного розвитку фахівців у сфері охорони здоров’я

Взагалі ж області України сьогодні проходять масову інвентаризацію матеріально-теїнічної бази та персоналу. Це необхідно для переходу всіх державних медичних закладів у нову форму – некомерційне комунальне підприємство. Необхідність пояснюється тим, що тільки в такій формі мед заклади зможуть підписувати договори з НСЗУ та отримувати фінансування за новою системою.

Положення про систему безперервного професійного розвитку фахівців у сфері охорони здоров’я

Окремо треба додати, що зараз напрацьовується нормативна база щодо підписання декларацій між лікарями та пацієнтами. Після запуску реформи, лікарі первинної ланки в середньому отримуватимуть по 370 грн фінансування на рік за кожного пацієнта. Зміни в фінансуванні лікарів-спеціалістів очікуються не раніше 2020 року.

Комментировать

Нажмите для комментария

    Ми на Facebook