Новини

Реформа медосвіти: Які зміни затвердив Уряд для українських медичних університетів?

Кабінет міністрів України офіційно затвердив стратегію розвитку медичної освіти. Обіцяють жорсткий відбір для абітурієнтів, підвищення кваліфікації викладачам та нову систему фінансування.

Перші зміни мають відчути на собі студенти та викладачі медичних університетів. Окрім раніше анонсованих нових іспитів, в які були включені тести з професійної англійської мови, у МОЗ обіцяють запровадити нові стандарти медичної освіти.

«Освітні програми мають відповідати найновішим здобуткам медичної науки. Від лікарів залежать людські життя, тому вони мають навчатися за високими стандартами, які буде розроблено з урахуванням міжнародних рекомендацій», — йдеться в поясненні до затвердженої Кабміном стратегії.

Керівництво Волинської області повідомляє про відтік кваліфікованих медиків за кордон

Окремо у відомстві нагадали і про більш жорсткий відбір абітурієнтів до медичних університетів майже за всіма напрямками підготовки, кваліфікаційний іспит для майбутніх лікарів та систему постійного підвищення кваліфікації викладачів.

  • Студентів на лікарські спеціальності відбиратимуть за високими вимогами.

Встановлення високого прохідного бар’єру на вступ для майбутніх лікарів.

  • Новий кваліфікаційний іспит дозволить підвищити якість оцінювання знань студентів.

Оцінювання студентів-медиків відбуватиметься відповідно до міжнародних стандартів. Український лікар має знати не менше, ніж, до прикладу, американський чи іспанський.

  • Викладачі медуніверситетів будуть якісно підвищувати свою кваліфікацію.

Ті, хто навчають медиків, мають постійно розвиватися і тримати руку на пульсі медичної науки. Стратегія пропонує розробку комплексної програми вдосконалення кваліфікації викладачів, можливості для навчання і стажування в закордонних університетах, пошук фінансування, пошук партнерських організацій для проходження навчання, вивчення іноземних мов, участь у міжнародних конференціях викладачів та аспірантів на умовах відкритого прозорого конкурсу, підтримку викладачів, які мають публікації у журналах, що входять до Scopus та/або Web of Science.

Центр громадського здоров’я МОЗ України запустив безкоштовні онлайн курси для лікарів

Комментировать

Нажмите для комментария