Новини

Реформа медицини від президента: Близько чотирьох тисяч амбулаторій побудують в селах

Реформа_ампули_шприц_Медпросвита

Медичний законопроект від президента №7117 про підвищення доступності медицини в селах України має бюджет 5 млрд. грн. і піде на будівництво амбулаторій.

Амбулаторії планується будувати сучасні, одразу з комп’ютеризацією та під’єднанням до мережі Інтернету. Про це розповів заступник керівника фракції БПП Сергій Березенко в інтерв’ю агентству «Інтерфакс-Україна».

Реформа сільської медицини від президента: Новий законопроект запустить телемедицину на селі

«Для цього в бюджет на 2017 рік вже закладено 4 мільярди гривень та плюс 1 мільярд на наступний рік. За ці кошти можна побудувати близько 4 тисяч сучасних амбулаторій по Україні за єдиним проектом», — розповідає нардеп Березенко.

На цей час Міністерство регіонального розвитку вже займається напрацюваннями по створенню типового проекту, який і буде реалізовуватись по всім областям України наступні декілька років. Планується, що таким чином вдасться залучити молодих спеціалістів до роботи на селі. В той же час, місцеві громади замість будування амбулаторій, зможуть забезпечити гідне фінансування своїм лікарям, чим і будуть мотивувати їхати до них вести медичну практику.

Президент України звернувся до нардепів з проханням прийняти медичну реформу

Окремо треба відзначити, що в збудованих амбулаторіях за кошти держбюджету будуть житлові приміщення, які будуть віддаватись лікарям, які приїхали на роботу з іншого регіону.

Експерти коментуючи цей законопроект підкреслюють, що він дійсно може виконуватись державою, оскільки наступний рік є передвиборчим, а у Петра Порошенко зараз трохи просів рейтинг. Залучаючи голоси з села, він зможе знову конкурувати з іншими кандидатами.

Комментировать

Нажмите для комментария