Розміри медичних субвенцій в Україні будуть зменшуватись впродовж декількох років. З 2018 року Держава не займатиметься комуналкою в мед закладах.
Всім цим на думку розробників законопроектів про медичну реформу та Уряду має займатись місцева влада, в рамках децентралізації. При цьому, в Міністерстві фінансів підтверджують, що навіть тих коштів, які сьогодні знаходяться на рахунках місцевої влади в регіонах достатньо для утримання медзакладів.
В Уряді вважають, що за десять років мери, губернатори та інші представники регіональної влади звикли максимально економити на всьому, зберігати кошти на депозитних рахунках та чекати наступної субвенції з державного бюджету.
Верховна Рада ухвалила законопроект №6604, який надасть кошти на реформу медицини
«Відтак у першому півріччі 2018 р. первинна ланка фінансуватиметься через субвенцію, а з другого півріччя — через уповноважений орган, що реалізує державну політику у сфері державних фінансових гарантії медичного обслуговування населення, який Уряд має утворити та забезпечити належну правову базу для його діяльності», — повідомив нардеп Костянтин Іщейкін.
Супрун запевняє, що для реформи доступно 56 000 лікарів первинної ланки
Відзначимо, що за проектом бюджету, майже 50 відсотків всіх державних коштів в Україні буде передано місцевим самоврядуванням. Наприкінці кожного року будуть перевірятись наскільки ефективно були використані кошти та як саме, для того, щоб зруйнувати традицію класти державні кошти на депозитні рахунки, замість того, щоб займатись розвитком регіону
Верховна Рада прийняла реформу Супрун 6327 у другому читанні! Реформа стартує!
Комментировать