Новини

Реформа екстренної медицини: перші лікарі та медсестри вже стали парамедиками

Як повідомляє Уляна Супрун, в Тернополі понад 20 «першопрохідців» складали практичний іспит для парамедиків.

Це навчальна група, до якої увійшли фельдшери, медичні сестри та лікарі бригад швидкої з різних областей країни.

«Переважно всі вже мають значний досвід роботи. Втім вони зголосилися пройти тренінги в інструкторів та працівників екстреної допомоги з Америки, Польщі та Литви, а також найкращих українських інструкторів, щоб отримати досвід роботи за світовими стандартами» — розповіла пані в.о. міністра.

На навчання тривало 4 тижні й дуже багато матеріалу для засвоєння, передусім практичного.

Також У. Супрун розповіла, що іспити складні і «скласти їх зможуть не всі — це справді нові для України стандарти й цілком нормально, що не кожен може опанувати їх за 1 місяць».

Також пані в.о. міністра наголосила, що це лише початок підготовки майбутніх парамедиків, які згодом працюватимуть в усій країні.

Частина випускників групи стануть інструкторами, які вже цього літа навчатимуть своїх колег в Одеській, Вінницькій Донецькій, Полтавський, Тернопільській областях та м. Києві. Це пілотні регіони, які беруть участь у новій системі розвитку працівників екстреної допомоги.

Курс з підготовки інструкторів відбувається на базі Тернопільського державного медичного університету. Сьогодні також підписали меморандум між університетом, МОЗ України та Міжнародним комітетом Червоного хреста. Спільно сприятимемо підготовці майбутніх інструкторів, які стануть головним джерелом знань у пілотних областях.

Медики, які пройдуть тренінги, зможуть обійняти посади парамедиків та отримати нові умови праці, зокрема збільшену заробітну плату, як повідомляє МОЗ. У своїх областях вони сформують нові бригади парамедиків, які допомагатимуть людям з новою якістю.

«Цей проект — відправна точка до надання екстреної допомоги за світовими стандартами по всій країні» — вважає У. Супрун.

Фото з офіційної сторінки У. Супрун у ФБ

1 Комментарий

Нажмите для комментария

  • Мировые стандарты — хорошо,но зачем если он врач,
    переделывать не во врача,а в парамедика?Что зарплату подняли из нищенской?

    Ми на Facebook