Вибір редакції Новини

Реформа: експерименти на соціально незахищених людях. Хто перший?

«У медичній сфері буквально проводять експерименти на соціально незахищених людях! Не доведи Господь, перевести цей досвід на всю Україну», — вкрай влучно висловився Володимир Воловадюк.

Медична реформа у Вінниці розпочалася ще за часів Володимира Гройсмана. Мова про запровадження платної медицини в окремому місті. Мерія ввела муніципальну страхову компанію «Місто», передбачаючи обов’язковий єдиний страховий внесок, який адміністрація стягує з пацієнта перед будь-якою медичною маніпуляцією. Розцінки встановлені міськвиконкомом: «фізіологічні пологи» обійдуться близько трьох тисяч гривень, «проблемні пологи» — біля семи тисяч гривень.

В муніципальному медичному центрі, котрий відкрився у приміщені колишньої поліклінічної лікарні, вінничанам надають величезний перелік медичних послуг – тарифи опубліковані офіційно, на сайті. Початкова консультація лікаря коштує сімдесят дві гривні, біохімічний аналіз крові – двісті одну гривню, розцінки на інші послуги, також не викликають захват.

Ще коли Андрій Рева був заступником мера, він все це контролював. На комп’ютері у нього були всі данні: яка лікарня, який лікар, скільки коштів.

Бізнесмен Борис Максимчук згадує: «Якось я спостерігав за цим на зустрічі з лікарями: вони не соромилися оточуючих, обговорювали «рознарядки». З однієї сторони, в такому центрі приємно знаходитися, все культурно, чисто. Але якщо копнути глибше, розумієш: працюють по бізнес-схемам, які дозволяють заробляти гроші».

Звичайно, існують і інші думки. В минулому депутат Вінницької облради, нині нардеп, Іван Мельничук розказує:

«В цьому центрі я обстежував маму. Не чув, щоб лікарі змушували пацієнтів туди іти. Вони мають право лише рекомендувати їм звернутися за допомогою до того чи іншого спеціаліста, в ту чи іншу лікарню. Але завжди є альтернатива – можна відмовитися і пройти лікування в безкоштовній поліклініці».

Уже за Сергія Моргунова, Вінниця стала пілотною областю по введенню сімейної медицини.

 «Нова система для багатьох виявилась абсолютно незручною: виявилося, що тепер набагато важче отримувати деякі медичні послуги, медицина ніби віддалилась від людей. Людина має прийти, відстояти чергу до сімейного лікаря, отримати направлення, відстояти чергу до вузького спеціаліста. Так можна тиждень проходити без жодних результатів. Ніби затягують спеціально, щоб у людей був стимул звернутися в платний медичний центр, куди пацієнтів відправляють централізовано. Такий наказ отримали усі лікарі. А щоб домогтися направлення на безкоштовні аналізи, необхідно влаштовувати справжній скандал і щось доказувати, типу, на що ти маєш право», — говорить Володимир Воловадюк.

«У медичній сфері буквально проводять експерименти на соціально незахищених людях! Не доведи Господь, перевести цей досвід на всю Україну», — вкрай влучно висловився Володимир Воловадюк.

 

Комментировать

Нажмите для комментария