У 2024 році тривало впровадження спільного проєкту Міністерства охорони здоров’я та Світового банку «Зміцнення системи охорони здоров’я та збереження життя» (HEAL Ukraine). Проєкт спрямовано на відновлення та покращення доступу українців до найважливіших медпослуг, задоволення нових та нагальних потреб у послугах охорони здоров’я, забезпечення фінансового захисту в екстрених умовах тощо.
Завдяки високому рівню виконання показників результативності – Performance Based Conditions (PBC) – протягом 2024 року до загального фонду державного бюджету України було залучено понад 236 мільйонів доларів США. Зокрема, досягнуто таких результатів за показниками результативності:
- близько 540 тис. осіб отримали допомогу у сфері психічного здоровʼя;
- близько 520 тис. осіб пройшли курс реабілітації;
- понад 5,5 млн надано доз основних дитячих щеплень;
- понад 7,2 млн осіб пройшли розширений первинний медичний огляд;
- понад 5 млн осіб отримали пільгові ліки за програмою «Доступні ліки»;
- понад 3,9 тис. медичних працівників первинної медико-санітарної допомоги пройшли навчання з надання допомоги особам, які пережили гендерно-зумовлене насилля.
У межах проєкту забезпечено закупівлю та доставлення 75 електроавтомобілів та 175 дизельних автомобілів підвищеної прохідності, які були передані центрам первинної медико-санітарної допомоги по всій території країни відповідно до актуальних потреб регіонів.
Цього року закуплено понад 3 000 одиниць реабілітаційного обладнання, вартість якого складає понад 160 млн грн, зокрема:
– степ-платформи;
– реабілітаційні бігові доріжки;
– бруси для відновлення навичок ходьби з перешкодами;
– сходи універсальні для навчання ходьби з похилою поверхнею;
– реабілітаційні столи для терапії;
– балансувальні подушки тощо.
Медобладнання постачається у 194 заклади охорони здоров’я у 22 областях України. Завдяки появі обладнання у реабілітаційних відділеннях, пацієнти з різними захворюваннями, травмами чи вродженими порушеннями зможуть проходити спеціалізоване лікування та реабілітацію.
Також у рамках проєкту HEAL Ukraine в умовах системних обстрілів та бомбардувань росією об’єктів енергетичної інфраструктури триває підтримка енергонезалежності закладів первинної медико-санітарної допомоги. Так, для 130 об’єктів первинної меддопомоги триває встановлення фотовольтаїчних електростанцій, що складаються із сонячних панелей, інверторів та акумуляторних батарей. Це сприятиме тому, що пацієнти матимуть безперебійний доступ до необхідних медичних послуг.
Крім того, закуплено та передано установам і закладам сфери охорони здоров’я понад 1500 сучасних ноутбуків, понад 200 одиниць мережевого та серверного ІТ-обладнання тощо.
Також у межах реалізації інвестиційного компонента HEAL Ukraine триває будівництво лікувального корпусу Ірпінської центральної міської лікарні та відновлення амбулаторії Бобровицького центру первинної медико-санітарної допомоги. Продовжується капітальний ремонт будівель Козятинського та № 4 м. Вінниці центрів первинної медико-санітарної допомоги, а також капітальний ремонт приміщень поліклінічного відділення Носівської міської лікарні ім. Ф. Я. Примака. Розробляється проєктно-кошторисна документація щодо реконструкції лікувального корпусу № 1 Українського державного медико-соціального центру ветеранів війни у с. Циблі, що на Київщині.
Також у 2024 році забезпечено підготовку до проведення торгів на проведення будівництва та реконструкції важливих медичних об’єктів у різних областях України. Роботи триватимуть у 2025 році.
Нагадаємо, складовими проєкту «Зміцнення системи охорони здоров’я та збереження життя» (HEAL Ukraine) є такі частини, як:
– задоволення нових та невідкладних потреб у сфері психічного здоровʼя та реабілітації;
– подальше вдосконалення та зміцнення первинної медико-санітарної допомоги;
– відновлення та модернізація лікарняної допомоги відповідно до напрямів реформ;
– підтримка розбудови потенціалу, цифровізації та інновацій.
Рамка запланованого обсягу фінансування проєкту становить 500 млн доларів США.
Комментировать