На базі Львівського національного медичного університету імені Данила Галицького (далі – ЛНМУ) триває експериментальний проєкт із запровадження сучасних підходів в медичній освіті. Він стартував на початку грудня 2024 року. Прогрес у реалізації проєкту на зустрічі під головуванням міністра охорони здоров’я Віктора Ляшка представив ректор ЛНМУ Орест Чемерис.
Керівник закладу вищої медичної освіти повідомив про хід реорганізації університету та розвитку клінічних баз: «Університетської лікарні» та Стоматологічного медичного центру. Обидва медзаклади, що знаходяться у складі університету, законтрактовані Національною службою здоров’я України й у них надають медичні послуги коштом програми медичних гарантій (ПМГ).
Університетська лікарня ЛНМУ — перший в Україні багатопрофільний медичний заклад, об’єднаний з освітнім. Вона утворена на базі Львівської клінічної лікарні залізничного транспорту, яка була передана у державну власність та управління ЛНМУ. За пів року роботи університетської лікарні за ПМГ збільшилася кількість послуг та їхній обсяг – із запланованих 35 млн грн за контрактами з НСЗУ медзаклад заробив 46 млн грн. Крім того, за підтримки МОЗ медичні заклади ЛНМУ отримали 47 одиниць обладнання на загальну суму понад 51 млн грн, ще 38 одиниць медичного обладнання на понад 2,3 млн грн поставлені як благодійна і гуманітарна допомога.
Наразі на базі університетської лікарні діють 17 кафедр. Усі працівники ЛНМУ, які мають право надавати медичну допомогу, роблять це в межах ліцензії університету. Вони зареєстровані в електронній системі охорони здоров’я. В університетській лікарні також здійснюється освітня, наукова та практична підготовка студентів, лікарів-інтернів – їх залучають до надання медичної допомоги під керівництвом викладачів і лікарів. Крім того, таку роботу можуть зараховувати як виробничу практику. Вже цього навчального року понад дві тисячі студентів та майже 300 інтернів проходять на базі університетської лікарні практичну (клінічну) підготовку.
На базі стоматологічного медичного центру діють сім кафедр. Найближчим часом до ЛНМУ також долучиться Львівська обласна клінічна лікарня, необхідні рішення ухвалені, триває робота з її передачі університету.
“Експериментальний проєкт у Львівському медуніверситеті – у фокусі уваги професійної спільноти в Україні та частині Європи. Адже без повноцінного доступу (як студентів, так і викладачів) до лікувально-діагностичного процесу якісна підготовка фахівців у сфері охорони здоров’я неможлива. Тож, щоби забезпечити інтеграцію освітнього процесу та практики, важливо щоб всі процеси відбувались максимально швидко. Ці питання перебувають на моєму особистому контролі.” — Віктор Ляшко, міністр охорони здоров’я України.
Крім того, Віктор Ляшко доручив керівництву ЛНМУ впродовж найближчих тижнів розробити алгоритм об`єднання клінічних кафедр та відділень лікарень, щоби ефективніше використовувати ресурси та облікувати лікувальне навантаження викладачів.
Реалізація експериментального проєкту — це крок до створення інноваційного медичного кластера на базі ЛНМУ, щоби світогляд українських студентів в медицині формувався на базі кращих світових практик. Так, уже з лютого 2025 року в ЛНМУ розпочнеться підготовка медичних фахівців з контролю пошкоджень в хірургії. А в лютому на базі ЛНМУ працюватиме міжнародна комісія з питань зниклих безвісти, де пройдуть навчання 25 студентів медичних факультетів. Запланований і навчальний курс протезування від одного з професорів австрійського університету, а також діагностика проблем сну з використанням полісомнографа, яку проведе фахівець з Німеччини. У квітні на базі урологічного відділення університетської лікарні планується проведення спільних операцій пацієнтам зі складними урологічними проблемами з професоркою зі США.
Довідково:
Основна ідея експериментального проєкту, що впроваджується у ЛНМУ, – у посиленні практичного компонента навчання студентів-медиків та реальної автономії закладу. ЛНМУ буде реорганізований у державне некомерційне підприємство із дуальним статусом закладу охорони здоров’я (ЛНМУ має ліцензію на провадження медичної практики за 67 спеціальностями) та закладу вищої освіти. На базі клінічних кафедр ЛНМУ вперше в Україні діє університетська лікарня.
Комментировать