Новини

Рахункова палата виявила численні порушення в роботі МОЗ та повідомляє про спротив перевіркам

Валерій Пацкан_Медпросвіта

Голова рахункової палати Валерій Пацкан повідомив, що МОЗ припустилося численних порушень у програмі фінансування онкохворих за кордоном, у тому числі кримінальних.

Вже другий рік поспіль програма лікування українців за кордоном супроводжується скандалами. Минулоріч черга громадських організацій звинувачувала відомство в неефективному та непрозорому використанні бюджетних коштів, призначених для лікування онкохворих громадян України за межами держави. По-перше, МОЗ так і не надало пояснень щодо принципів відбору пацієнтів для відправки на лікування за кордоном. По-друге, громадські діячі звинуватили Міністерство в навмисному затягуванні процесу, через що деякі пацієнти просто не дожили до своєї черги.

«Хочу вас запевнити, що там – енна кількість порушень, які будуть тягнути від адміністративної до кримінальної відповідальності», – заявив Валерій Пацкан.

За виділені 186 мільйонів гривень МОЗ зможе відправити на закордонне лікування лише 47 пацієнтів

Одразу після обрання нового складу Рахункової палати Валерій Пацкан вирішив провести перевірку роботи Міністерства охорони здоров’я у сфері фінансування онкохворих за кордоном, але зіштовхнувся із супротивом — у деякі державні заклади, що займаються цією програмою, просто не пускали контрольні групи.

«Зараз наші контрольні групи заходять на перевірку, і деякі керівники державних підприємств і міністерств не пускають. Але ми звернемося потім до вас про посилення відповідальності у тому випадку, якщо будуть такі випадки щодо недопуску до контрольних перевірок Рахункової палати до того чи іншого міністерства, підприємства, що фінансується із державного бюджету», – заявив Валерій Пацкан.

Нагадаємо, що цього року відповідна програма також супроводжувалася скандалами. Через відсутність чіткого розподілення бюджетних коштів спеціальна комісія розпочала відбір пацієнтів для лікування за кордоном лише ближче до весни.

МОЗ звинуватили в затримці з відправкою важкохворих на лікування за кордон

Комментировать

Нажмите для комментария

    Ми на Facebook