Новини

Рахункова палата: МОЗ використав державні кошти з порушенням, а 200 мільйонів взагалі не використали.

Рахункова палата_Медпросвіта

Голова Рахункової палати Валерій Пацкан пояснив претензії до Лінчевського. Заявляє, що 24 млн на программу «Лікування за кордоном» використали з порушенням законодавства, а ще 200 просто не використано. Справу направлять до НАБУ.

«Якщо говорити загалом, то в 2016-му та 2017 роках понад 31% перевірених коштів, що виділялися для лікування онкохворих за кордоном, були використані з порушеннями чи не економно», — наводить прес-служба аудитора слова голови СП Валерія Пацкана.

Загальна сума неефективно використаних коштів складає 286 мільйонів гривень, які були направлені на лікування онкохворих за кордоном за відповідною державною програмою. Ще 24 мільйони гривень були використані з порушенням законодавства.

У МОЗ не змогли також використати 200 мільйонів гривень, які вони мали і які були направлені додатково на лікування людей з онкологічними захворюваннями за кордон. Відповідний звіт вже оприлюднено, а справу про ці кошти Рахункова Палата збирається передати до НАБУ та Нацполіції.

Час звільнятись: Лінчевський називає марнотратством лікування онкохворих

Головна претензія до МОЗ стосовно цих коштів полягає в недосконалості нормативно-правових актів, які визначали порядок направлення громадян на лікування, оскільки вони мали правові прогалини й не усували корупційних ризиків. Окремо Пацкан пояснює, що МОЗ ніяк не перевіряв медичні установи, куди були направлені пацієнти, якість надання медичних послуг та інше.

«Новий порядок направлення на лікування, розроблений Міністерством охорони здоров’я у 2017 році (затверджений Кабінетом Міністрів України від 27 грудня 2017 року), також не забезпечував ефективного, дієвого і прозорого регулювання процесів», — йдеться в повідомленні Рахункової палати.

У президента обіцяють до 800 нових амбулаторій у селах цього року

Комментировать

Нажмите для комментария

    Ми на Facebook