День в історії

П’єтро Вальдоні – видатний італійський хірург свого часу

22 лютого 1900 року в Італія народився П’єтро Вальдоні – він став легендою італійської хірургії. На його честь була названа хірургічна клініка, яка й досі користується шаленою популярністю в Італії.

З 1924 по 1938 роки Вальдоні був асистентом Римської хірургічної клініки. Згодом отримав звання професора й працював в Університетській хірургічній клініці в Кальярі. Також працював на кафедрі хірургічної патології в Моденському і у Флорентійському університетах. З 1946 року – очолював посаду професора хірургічної патології Римського університету.

Вальдоні на протязі всього свого життя ретельно вивчав хірургію та створив 150 наукових робіт, які присвячені черевній та грудній хірургії, а також операціям на периферичних артеріях.

П’єтро Вальдоні здійснив операцію емболектомії легеневої артерії, яка стала 10-м випадком у світовій літературі, що завершився одужанням пацієнта.

Також проводив операції на серці при мітральному стенозі, тетрада Фалло, лікування коарктації аорти за допомогою гомотрансплантатів.

Вальдоні є автор посібника з хірургічної патології, який складається з чотирьох видань. Він вів активну діяльність на міжнародних хірургічних конгресах. Виступав зі своїми доповідями присвяченими артеріальній гіпертонії (Брюссель, 1939 рік), алергії в черевній хірургії (Париж, 1951 рік), мітрального стенозу (Лісабон, 1953 рік).

Був віце-президентом Римської медичної академії, Італійського хірургічного товариства та Італійського товариства гастроентерологів.

23 листопада 1976 року (у віці 76 років) П’єтро Вальдоні пішов з життя. Він назавжди залишився в пам’яті своїх вихованців та наступників, як дивовижний хірург, який понад усе прагнув врятувати людське життя та зробити якнайбільший внесок в розвиток хірургії.

    Ми на Facebook

    Найпопулярніше

    Вибір редакції