День в історії

П’єр Фідель Бретон –лікар, який вплинув на хід історії медицини

3 квітня 1778 року у Франції народився видатний лікар-епідеміолог — П’єр Фідель Бретон, результати експериментів якого вплинули на подальший хід історії медицини.

П’єр Фідель Бретон  народився в сім’ї медиків, тому ні для кого не стало здивуванням, що хлопець вирішив стати на шлях медицини та допомоги людству. Медичні знання отримував в Парижі, а після закінчення медичної школи повернувся до свого міста Шенонсо, в якому працював лікарем протягом 15 років, а в 1803-1807 роки виконував заодно і обов’язки мера.

У 1815 році Бретон захистив дисертацію і був призначений директором лікарні в місті Тур(Франція) займаючи цей пост до 1838 року. На даний час ця лікарня названа в честь П’єра Фіделя Бретона

Про видатні внески Бретона в медицину того часу

Під час епідемії черевного тифу в 1816-1819 роках він проводив патологоанатомічні дослідження і виявив зміни на слизовій оболонці кишечника.

В ході іншого епідемії яка проходила з 1818 по 1821 роки Бретон зробив перший доскональний клінічний опис дифтерії і запропонував саму назву «дифтерія» (від грец. Διφθέρα — здерта шкіра).

Бретон разом зі своїм безпосереднім учнем Арманом Труссо провели детальні дослідження по методиці проведення вдалої трахеотомії. В зв’язку з чим трахеотомія увійшла в широку хірургічну практику.

Цікаві факти про його дружин

Перша дружина — Фонтен Марії Терезі Адан була на 23 роки старша за вченого.

Друга дружина — Софі Моро була на 59 років молодше за вченого.

18 лютого 1862 року П’єр Фідель Бретон пішов з життя, пройшовши цікавий життєвий шлях, насиченний багатьма подіями. Він любив свою працю та залишив після себе величезний внесок, який вплинув на подальший розвиток медицини.

Комментировать

Нажмите для комментария

    Ми на Facebook

    Найпопулярніше

    Вибір редакції