День в історії

П’єр Фідель Бретон –лікар, який вплинув на хід історії медицини

3 квітня 1778 року у Франції народився видатний лікар-епідеміолог — П’єр Фідель Бретон, результати експериментів якого вплинули на подальший хід історії медицини.

П’єр Фідель Бретон  народився в сім’ї медиків, тому ні для кого не стало здивуванням, що хлопець вирішив стати на шлях медицини та допомоги людству. Медичні знання отримував в Парижі, а після закінчення медичної школи повернувся до свого міста Шенонсо, в якому працював лікарем протягом 15 років, а в 1803-1807 роки виконував заодно і обов’язки мера.

У 1815 році Бретон захистив дисертацію і був призначений директором лікарні в місті Тур(Франція) займаючи цей пост до 1838 року. На даний час ця лікарня названа в честь П’єра Фіделя Бретона

Про видатні внески Бретона в медицину того часу

Під час епідемії черевного тифу в 1816-1819 роках він проводив патологоанатомічні дослідження і виявив зміни на слизовій оболонці кишечника.

В ході іншого епідемії яка проходила з 1818 по 1821 роки Бретон зробив перший доскональний клінічний опис дифтерії і запропонував саму назву «дифтерія» (від грец. Διφθέρα — здерта шкіра).

Бретон разом зі своїм безпосереднім учнем Арманом Труссо провели детальні дослідження по методиці проведення вдалої трахеотомії. В зв’язку з чим трахеотомія увійшла в широку хірургічну практику.

Цікаві факти про його дружин

Перша дружина — Фонтен Марії Терезі Адан була на 23 роки старша за вченого.

Друга дружина — Софі Моро була на 59 років молодше за вченого.

18 лютого 1862 року П’єр Фідель Бретон пішов з життя, пройшовши цікавий життєвий шлях, насиченний багатьма подіями. Він любив свою працю та залишив після себе величезний внесок, який вплинув на подальший розвиток медицини.

    Ми на Facebook

    Найпопулярніше

    Вибір редакції