Статті

Псоріаз: НЕзаразний, проте НЕбезпечний

Псоріаз - МедПросвіта

Понад 125 млн людей у світі хворіє на псоріаз чи псоріатичний артрит, за даними Міжнародної федерації асоціацій псоріазу IFPA. При цьому 77% таких людей зазнають стигматизації через свою недугу.

Псоріаз — це неінфекційне хронічне захворювання шкіри. Збій у процесі регенерації шкіри призводить до пришвидшеного відновлення її клітин. На тілі хворого утворюються яскраво-червоні бляшки, до яких кріпляться сріблясто-білі лусочки.

Зазвичай псоріатичні бляшки вперше з’являються у місцях, що часто піддаються тертю і тиску: розгинальна поверхня ліктьових та колінних суглобів, сідниці. Однак можлива будь-яка локалізація, включно зі шкірою волосистої частини голови, долонями, стопами, зовнішніми статевими органами, нігтями. За тяжкого перебігу недуга може вражати внутрішні органи та суглоби.

Псоріаз може розвинутися в будь-якому віці, проте найчастіше проявляється до 30 років. Захворюваність не залежить від статі.

Ця недуга не заразна, отримати псоріаз від контакту з хворим неможливо (наприклад, унаслідок дотиків до уражених ділянок шкіри).

Псоріаз невиліковний, але вчасне й адекватне лікування дає змогу підвищити якість життя пацієнта і запобігти інвалідності. Корисним доповненням медикаментозної та фізіотерапії може бути когнітивно-поведінкова психотерапія, що допомагає хворим впоратися зі стресом, депресією та соціофобією, зумовленими недугою.

Псоріаз вилікувати не можна, але можна покращити зовнішній стан шкіри та полегшити фізичні подразники. Такі як свербіж, лущення, мікротріщини та сухість.

З усіма цими задачами впорається Пінка Blue Cap (Блу кап) – вона призначена для щоденного нанесення на шкіру, схильну до різних типів псоріазу, екземи та себорейного дерматиту. Ефективно і дбайливо усуває сухість шкіри та її прояви: лущення, мікротріщини, свербіж. Покращує зовнішній вигляд шкіри на голові та на тілі. Пінка містить в собі всі компоненти класичного емолента і зволожуючого засобу, легко поглинається шкірою, швидко зволожує та покращує результати основної терапії.

Купити пінку Blue Cap (Блу кап) – це ефективно, зручно, безпечно.

Окрім того, багато пацієнтів зазначають, що досягли стабільної ремісії завдяки здоровому способу життя:

  • відмова від куріння і алкоголю;
  • здорове харчування і контроль ваги;
  • регулярні фізичні вправи;
  • повноцінний сон;
  • уникнення стресів і позитивне мислення.

Втім, у разі важкого перебігу захворювання слід одразу звертатися по спеціалізовану медичну допомогу.

Поширеним методом боротьби із цією проблемою є вузькосмугова фототерапія. Це вплив ультрафіолету на уражені ділянки шкіри, що чинить протизапальну та імуномоделювальну дію. Таке лікування призначає фахівець, і триває воно курсами.

Псоріаз небезпечний своїми ускладненнями, які можуть призвести до інвалідності:

  • висипання з гнійним вмістом, які зливаються в одне велике ураження (генералізований пустульозний псоріаз);
  • злиття еритем, плям червоного кольору з висипкою (псоріатична еритродермія);
  • ураження псоріазом суглобів (псоріатичний артрит, який згодом виникає у 10–20% людей із псоріазом).

Для погодження будь-якого плану боротьби із псоріазом треба звертатися до лікаря, адже неправильне лікування може лише погіршити ваш стан.

Комментировать

Нажмите для комментария

    Ми на Facebook