З жовтня 2022 року Акконський університет гуманітарних наук та його Інститут досліджень міжнародної допомоги (IRIA) підтримують проєкт «Сприяння охороні здоров’я в умовах воєнного часу. Навчання, медична освіта та професійний обмін через подкасти та на місцях» для підтримки медичних працівників в Україні.
В рамках цього партнерства IRIA організувала другу навчальну програму для українських студентів Тернопільського національного медичного університету імені І. Горбачевського в Берліні з 29 січня по 2 лютого 2024 року.
Перший день був присвячений знайомству та представленню університету та його послуг командою Аккон/IRIA: професором, доктором медичних наук Тімо Ульріхсом, Габі Фельдманн та Дмитром Ляшовим. Вступні презентації професора Тімо Ульріхса про глобальну безпеку здоров’я та стажера IRIA Філіпа Ендлера про німецьку систему охорони здоров’я, забезпечили цікаву платформу для дискусії. Юлія Брюкнер з організації «Help — Hilfe zur Selbsthilfe e.V.» також надала інформацію про діяльність організації в Україні.
Наступного дня візит до туберкульозного центру Берлін-Ліхтенберг надав можливість ознайомитися з сучасними методами діагностики та лікування, а також зі статистичними даними щодо туберкульозу. Спілкування з пацієнтами, соціальна підтримка та догляд після одужання також були розглянуті під час надзвичайно інформативної зустрічі з керівником центру, доктором Себастьяном Дітріхом.
Ще один день програми був присвячений сонографії. Д-р Лукас Геррманн та Мерл Біттер, які є співробітниками UnifiedForHealth (UFH), провели для студентів поглиблений теоретичний екскурс та надали їм можливість провести власні обстеження.
Робоча зустріч з Пауліною фон Фельде з Інституту Роберта Коха була присвячена ефективному епідеміологічному нагляду та міжнародній співпраці у боротьбі з інфекційними захворюваннями. Доктор Лукас Геррманн поділився практичними знаннями на тему антибіотикорезистентності, а Мерле Біттер провела практичний кейс на тему прийняття рішень лікарями.
Відвідування Музею історії медицини «Шаріте» стало освітньою та розважальною подією для гостей.
В останній день програми студентка Акконського університету д-р Естер Меннінг зробила презентацію щодо рекомендацій з лікування серцевих аритмій в екстрених випадках.
Наприкінці інтенсивного курсу захоплені учасники отримали сертифікати про проходження навчання з рук Яни-Крістін Раатц, комерційного директора Акконського університету.
Комментировать