Новини

Протягом тижня бригади «швидкої» вмикатимуть сирени в знак протесту змін від МОЗ

Швидка_Медпросвіта

Кожного дня рівно о 12-тій медики вмикатимуть на дві-три хвилини сирени в «швидких». Акція протесту направлена проти тих змін, які готує МОЗ.

Нагадаємо, що наразі готова постанова Кабінету Міністрів України «Про затвердження Типового положення про бригаду екстреної медичної допомоги», в складі якої працюватимуть виключно парамедики. За реформою Міністерства охорони здоров’я, лікарські бригади будуть виключені з роботи, а фельдшерські перепрофільовані у парамедичні.

Наприкінці минулого року наказом від 26 жовтня 2017 N 1542 в Україні офіційно були ведені такі спеціальності, як парамедик та медичний технік. При цьому, за рішенням МОЗ з класифікатора професій виключили професії «фельдшер медицини невідкладних станів» та терапевт. Лише через великий спротив з боку медичних працівників, ці професії повернули в правове поле.

На думку професійних спілок, всі ці професії повинні бути повернені, через те, що не були підготовлені нормативно-правові акти, які б регулювали права на оплату праці, пільгове та пенсійне забезпечення.

В МОЗі хочуть перевчити водіїв на медробітників і створити додаткові бригади парамедиків

Нагадаємо, що на сайті Кабінету Міністрів України розміщено петицію з вимогою відмінити постанови та план змін роботи екстреної медичної служби в тому вигляді, яку сьогодні пропонуються у Міністерстві охорони здоров’я.

Комментировать

Нажмите для комментария