Говорять лікарі

Протоколи потрібні МОЗ, а досвід лікаря потрібен пацієнту

больница_медпросвіта

Повне дотримання протоколів лікування в західних країнах викликане роботою із страховими компаніями, які відслідковують витрати за полісом на пацієнта і тільки!

Протокол може і вбити пацієнта, якщо лікар буде бездумно йому слідувати.

Можу навести такий приклад, свідком якого була.

Хворий, що страждав на діабет і виразкову хворобу шлунка, був госпіталізований в терапевтичний стаціонар з діагнозом Пневмонія.

Назначено лікування по протоколу.

Помер від шлункової кровотечі.

А без протоколу, просто при продуманих призначеннях досвідченого лікаря мав шанс вижити …

Отже, для важких випадків, які не вписуються в рамки протоколів, більше користі дасть індивідуальний підхід і досвід лікаря. Теж стосується і коморбідних патологій. Ну не можна хворого з поєднаними патологіями лікувати за загальними правилами. Лікарів потрібно вчити системно мислити і вміти представити свої дії у вигляді алгоритму, з урахуванням особливостей пацієнта.

Протоколи можуть бути корисні, ала не є панацеєю.

Ваш лікар,
Л. Бандровська

В соответствии с редакционной политикой Медпросвиты, Редакция придерживается объективности и непредвзятости в подаче информации. Однако мы допускаем, что авторские статьи и комментарии могут содержать определенную долю субъективизма, который не допускается в информации новостного характера. Таким образом, публикуемые мнения авторов являются сугубо их мнением и могут не совпадать с мнением редакции.
Мы выполняем просьбы лиц, предоставляющих информацию, относительно сохранения конфиденциальности их авторства. В то же время мы называем подлинные источники информации даже тогда, когда не называем конкретных имен или названий организаций.

Комментировать

Нажмите для комментария

    Ми на Facebook

    Найпопулярніше

    Вибір редакції