Новости

«Прострочені ліка з’являються у лікарнях тому, що лікарі замовляють більше ліків, ніж використовують», — каже Супрун

Уляна Супрун_Медпросвіта

В.о. міністра охорони здоров’я Супрун надала роз’яснення щодо ситуації ліків у «Охматдит». Вважає, що ліки не використовуються навмисно.

Так, очільниця МОЗу заявляє, що у лютому вони уточнювали ситуацію стосовно ліків, та термінів щодо їх використання. На запит вони отримали офіційного листа, з підписом головного лікаря, та підтвердженням головами всіх відділень, що ліки будуть використані в повному обсязі.

А вже через два місяці почалися нарікання щодо термінів придатності.

«Коли ми замовляємо, утримаємо є місяці дати придатності, і за рік та за 14 місяців їх не використовують, то або є забагато замовлень, або є момент, що можливо не використовують для тих пацієнтів. Замість того, висилають їх в аптеку, щоб вони закуповували ті ліки», — коментує ситуацію Супрун.

Голова МОЗу натякає на те, що всі ліки замовляються та надходять вчасно, а вже в лікарнях їх не застосовують, чи використовують в повному обсязі, задля передачі їх в аптеки, де пацієнти будуть купувати їх за власні кошти.

Зараз у «Охматдит» проходить перевірка з приводу замовлення та фактичного використання коштів.

Головним лікарям, які замовляли ліків більше, ніж їх оптимально необхідно буде чекати покарання, пообіцяла Уляна Супрун.

Комментировать

Нажмите для комментария

Здравствуйте,
Выйти

Мы на Facebook