Новини

«Прострочені ліка з’являються у лікарнях тому, що лікарі замовляють більше ліків, ніж використовують», — каже Супрун

Уляна Супрун_Медпросвіта

В.о. міністра охорони здоров’я Супрун надала роз’яснення щодо ситуації ліків у «Охматдит». Вважає, що ліки не використовуються навмисно.

Так, очільниця МОЗу заявляє, що у лютому вони уточнювали ситуацію стосовно ліків, та термінів щодо їх використання. На запит вони отримали офіційного листа, з підписом головного лікаря, та підтвердженням головами всіх відділень, що ліки будуть використані в повному обсязі.

А вже через два місяці почалися нарікання щодо термінів придатності.

«Коли ми замовляємо, утримаємо є місяці дати придатності, і за рік та за 14 місяців їх не використовують, то або є забагато замовлень, або є момент, що можливо не використовують для тих пацієнтів. Замість того, висилають їх в аптеку, щоб вони закуповували ті ліки», — коментує ситуацію Супрун.

Голова МОЗу натякає на те, що всі ліки замовляються та надходять вчасно, а вже в лікарнях їх не застосовують, чи використовують в повному обсязі, задля передачі їх в аптеки, де пацієнти будуть купувати їх за власні кошти.

Зараз у «Охматдит» проходить перевірка з приводу замовлення та фактичного використання коштів.

Головним лікарям, які замовляли ліків більше, ніж їх оптимально необхідно буде чекати покарання, пообіцяла Уляна Супрун.

Комментировать

Нажмите для комментария

    Ми на Facebook