Новини

ПРООН визначає вимоги для участі у тендерах національних виробників лікарських засобів

Представники трьох міжнародних організацій – Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ), ПРООН та Crown Agents, визначених Кабінетом Міністрів України для здійснення державних закупівель в сфері охорони здоров`я цього року, зустрілися з представниками національних фармацевтичних компаній, аби обговорити умови їхньої участі в майбутніх тендерах.

Міністр охорони здоров`я Олександр Квіташвілі під час виступу нагадав, що 60% державних закупівель цього року здійснюватиметься за процедурами міжнародних організацій, відповідно до ухваленого закону «Про внесення зміни до Податкового кодексу України щодо звільнення від оподаткування деяких лікарських засобів та медичних виробів». За його словами, для українських виробників, постачальників та дистрибюторів медичних виробів та лікарських засобів участь у закупівлях із застосуванням міжнародних механізнів – це унікальний шанс вийти на світовий ринок і підтвердити репутацію компаній з високоякісною продукцією та конкурентним рівнем надання послуг для багатьох країн.

Представники українських фармкомпаній натомість нарікали на можливі ускладнення під час участі у тендерах міжнародних організацій через жорсткі вимоги, зокрема, вимоги отримання додаткових сертифікатів якості за деякими програмами, що є досить тривалим процесом.

Директор ПРООН в Україні Янтомас Хіємстра у відповідь зазначив, що організація поки що формує необхідні критерії для участі у тендерах за програмами, які закуповуватимуться через ПРООН. «Успішні виробники не повинні боятися, зокрема, прекваліфікації ВООЗ. Адже реформувати себе слід разом із системою в цілому, потрібно відповідати певним стандартам, які визнаються в усьому світі. Звичайно, час перетворення і переходу може бути болісним, але він є необхідним. Для нас головні критерії – якість препаратів та інтереси пацієнтів. Вони чітко будуть зазначені в тих документах, які незабаром ми оприлюднимо. Але сьогодні варто говорити про те, що процедура закупівель в Україні і практика, що існувала усі попередні роки є досить хаотичною. Така ситуація і спонукала українську владу вдатися до залучення до процесу міжнародних організацій. Через деякий час після цього кроку українська система держзакупівель буде впорядкована та ефективна, ми зробимо для цього все, від нас залежне. Ми тут, аби допомогти Україні», — зауважив Янтомас Хіємстра.

Комментировать

Нажмите для комментария

    Ми на Facebook

    Вибір редакції