Новини

Програмою «Доступні ліки» щомісяця користується близько 2 мільйонів громадян

Кабмін_Медпросвіта

В Кабінеті міністрів України в черговий раз хвалять роботу програми реімбурсації «Доступні ліки». Заявляють, що вже виписано 20 мільйонів рецептів.

Одразу необхідно зазначити, що в склад програми поки що входить лише 239 препаратів, при цьому більшість з них більш менш доступні і без спеціального рецепту, який можна отримати тільки у лікуючого лікаря. В той же час, ці доступні ліки, наприклад малозабезпечені пенсіонери взагалі можуть отримати безкоштовно.

Загалом за 14 місяців дії програми було виписано 20 мільйонів рецептів – переважно «Доступними ліками» користуються люди похилого віку та хронічно хворі на серцево-судинні захворювання, на бронхіальну астму та діабетики.

В той же час, є за що програму і критикувати. За рік роботи вона фактично так і не отримала розширення. Всі ініціативи в цьому направленні блокуються Міністерством фінансів України. У МОЗ заявляють, що там просто не дають коштів, хоча планувалось що в програму реімбурсації ще на початку 2018 року повинні були включити антидепресанти.

У 2019 урядова програма «Доступні ліки» отримає розширення за рахунок ліків з державних закупівель

За останніми повідомленнями з МОЗ, наступного року програму «Доступні ліки» можуть все ж таки розширити. А для цього будуть використані лікарські засоби, які закупаються за кошти з державного бюджету. Вони будуть включені у відповідну програму та реалізовуватимуться за спеціальними рецептами через аптечні кіоски. При цьому, зараз не пояснюють, яким чином це буде відбуватись та чи будуть ці ліки безкоштовними, адже їх вже закупила держава.

На урядову програму «Доступні ліки» виділено 1 мільярд гривень з бюджету 2018 року

Комментировать

Нажмите для комментария

    Ми на Facebook