Новини

Профспілка медпрацівників України визначила дату Всеукраїнської акції протесту

Акція протесту в якій вже планує прийняти участь велика кількість медиків запланована на 19 вересня 2017 року.

Одразу нагадаємо, що основним завданням протесту є саме захист інтересів медичних працівників, які мають заборгованості по заробітній платі (майже в кожному регіоні країни — ред.), вирішення проблеми із зрівнялівкою (лікарі фактично не отримали підняття заробітної плати через недосконалість фінансової системи – ред.), а також проблеми в реорганізації ДержСЕС  України. Акціія протесту направлена на захист кожної ланки серед медпрацівників.

Окремо публікуємо вимоги, які ставить перед Урядом України Професійна спілка медичних працівників України:

ВИМАГАЄ:

 1. Призначити Міністра охорони здоров’я України (з метою посилення відповідальності за діяльність галузі в умовах впровадження медичної реформи).
 2. Збільшити обсяг медичної субвенції  на 2017 рік не менше ніж  на 3,9 млрд . грн. для забезпечення:

         — своєчасної та у повному обсязі виплати заробітної плати працівникам закладів охорони здоров’я з урахуванням диференціації згідно із вимогами законодавства;

         — виплати допомоги на оздоровлення;

         — погашення заборгованості з виплати заробітної плати.

 1. Ліквідувати «зрівнялівку» в оплаті праці  шляхом підвищення з 01 вересня 2017 року на два тарифних розряди ЄТС посадові оклади лікарів, медичних сестер, у тому числі спеціалістів із вищою немедичною освітою для забезпечення єдиних підходів в оплаті праці працівників бюджетної сфери.
 2. Встановити медичним працівникам державних і комунальних закладів охорони здоров’я надбавку за престижність праці.
 3. Забезпечити в повному обсязі видатки на оплату праці працівників  державних установ Національної академії медичних наук України.
 4. Розпочати до 15 вересня поточного року:

         —  роботу примирної комісії по врегулюванню колективного трудового спору між Профспілкою працівників охорони здоров’я України та Кабінетом Міністрів України;

         — колективні переговори щодо укладання Галузевої угоди на новий термін.

 1. Здійснювати реформу системи охорони здоров’я  з дотриманням Конституції України та законодавства України, з урахуванням позиції Профспілки та думки медичної спільноти.
 2. Не допустити руйнації і комерціалізації системи охорони здоров’я, зберегти кадровий потенціалу галузі, забезпечити конституційне право громадян на доступну та якісну медичну допомогу.
 3. Виконати рішення судів щодо скасування  постанови КМУ № 442 від 10.09.2014 року (в частині реорганізації ДержСЕС України)  та постанови КМУ № 1024 від 25.11.2015 року (скорочення ліжкового фонду).

 

 

 

 

 

1 Комментарий

Нажмите для комментария

  Ми на Facebook