Новини

Профільний комітет ВРУ схвалив законопроект про збільшення відповідальності за насильство проти медиків та фармацевтів

Рішенням більшості відповідний законопроект було схвалено парламентським комітетом з питань охорони здоров’я та рекомендовано до прийняття парламентом

Голова профільного комітету Ольга Богомолець вважає, що шанси на прийняття цього законопроекту в найближчий термін надзвичайно високі, адже саме зараз в Україні активно впроваджуються зміни в галузі, збільшується об’єм роботи з пацієнтами, а тому необхідно гарантувати безпеку для українських медиків.

У випадку, якщо законопроект буде прийнято, за вбивство або замах на вбивство, злочинця буде покарано на термін від 9 років або до довічного ув’язнення, якщо ж медика захоплять у заручника – за це передбачено покарання на термін від 8 до 15 років, за нанесення легких або середніх тілесних пошкоджень – 3-5 років, а важких – на 5-12 років.

МОЗ опублікувало заробітну плату лікарів-спеціалістів, яку вони отримуватимуть після реформи

На думку парламентарієв, саме через незахищеність юридично, через низький різень отримати покарання, протягом останніх років зростає кількість нападів на медичний персонал медзакладів, бригади швидкої та інше.

«Далі закривати очі на проблему неможливо: протягом минулих років в Україні були зареєстровані 192 злочинів, з них 10 вбивств, 5 навмисних важких тілесних ушкоджень, 74 навмисних середньої важкості тілесних ушкоджень, одне катування, 8 погроз вбивством по відношенню до медичних робітників. В 2016 році таких нападів було 100. Приклади беззахисності медпрацівників вражають», — повідомляє прес-служба комітету.

Наказом від 26 жовтня 2017 року N 1542 було скасовано професію «фельдшер медицини невідкладних станів»

Комментировать

Нажмите для комментария