Новини

Професії «Фельдшер медицини невідкладних станів» та «Терапевт» повернули в класифікатор професій

Задумчевый врач сложил руки, медпросвіта

За відповідним наказом Міністерства економічного розвитку та торгівлі старі професії повернули в класифікатор. Наказ підписав перший віце-прем’єр-міністр Степан Кубів.

Про все це розповіли в прес-релізі Професійної спілки працівників охорони здоров’я:  «Дані зміни відновляють відмінені раніше з ініціативи МОЗ професії працівників охорони здоров’я».

В першу чергу мова йде про такі спеціальності, як «фельдшер з медицини невідкладних станів», «лікар-терапевт», «сестра медична з лікувальної фізкультури», «сестра медична з масажу», а також «інструктор з трудової терапії».

Наказом від 26 жовтня 2017 року N 1542 було скасовано професію «фельдшер медицини невідкладних станів»

В той же час, введені раніше нові професії залишаться в класифікаторі – «лікар внутрішньої медицини», «парамедик» та інші змінені спеціальності.

На цей час, профспілка вважає, що всі ці професії мали бути повернені через те, що не були змінені ряд нормативно=правових актів, які регулювали професійні права на оплату праці, льотне пенсійне забезпечення та інше.

Професія «лікар-терапевт» була скасована наказом від 26 жовтня 2017 року N 1542

В той же час, МОЗ підкреслює, що зміни були необхідні для приведення українського класифікаторі професій до міжнародної класифікації.

Теги

Комментировать

Нажмите для комментария