Новини

Продовжуються звіти головних лікарів: МОЗ вже зробив висновки

Цього року МОЗ вперше за часи існування Незалежної України розпочав нову практику – заслуховування звітів головних лікарів, керівників медичних університетів та наукових установ.

Незважаючи на те, що заслухано менше десятка звітів, МОЗ вже зробив деякі висновки з приводу ефективності роботи закладів.

«Це хороша можливість обговорити проблеми, щоби спільно працювати над рішеннями щодо розвитку закладів охорони здоров’я та всіх», написала У. Супрун на сторінці в ФБ.

Також вона додала, що про існування деяких медустанов чи закладів Міністерство дізналося лише підчас заслуховування зіту.

«Звучить абсурдно, проте про декотрі ми дізнаємося якраз під час таких звітів. 27 років відсутності змін дають про себе знати — у вигляді закладів, існування яких давно вже мало викликати багато запитань щодо тих функцій, які вони виконують зараз»- написала пані в.о.міністра. 

Супрун заявляє про неефективне використання держкоштів деякими медзакладами

«Одна з головних проблем — заклади не завжди виконують основні функції, які на них покладені. Коли установа знаходиться у підпорядкуванні Міністерства — вона має виконувати державну функцію. На неї виділяється фінансування платників податків з усієї країни, вона має більше території та будівель у розпорядженні та більше можливостей. Проте часто ці можливості не використовуються на повну або ж знаходяться в дуже занедбаному стані» — розповіла У. Супрун.

Пані міністр передбачає, що крім наведених нею прикладів, випадків неефективності буде ще багато і закликає медичне суспільство долучатись до змін, що впроваджує МОЗ.

«Разом зі змінами системи охорони здоров’я будемо переглядати функції державних установ. Їм треба зосередитися або на високоспеціалізованій допомозі, або на науковій роботі або на специфічних медичних послугах. Адже всі ресурси мають використовуватися максимально ефективно. Поставили завдання всім керівникам медзакладів МОЗ України до кінця року надати пропозиції по плану розвитку, який має включати їхнє бачення щодо місця в трансформації системи охорони здоров’я. Статус медзакладів має бути переглянутий, а старі форми надання допомоги — змінені.».

Комментировать

Нажмите для комментария

    Ми на Facebook