Новини

Процес закупівель ліків через міжнародні організації на завершальній стаді

На засіданні Комітету Верховної Ради України з питань охорони здоров’я за участю представників ПРООН, Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) та закупівельного агенства «Crown Agents» представники МОЗ, народні депутати, представники громадськості обговорили процес здійснення державних закупівель із залученням міжнародних організацій.

Заступник Міністра охорони здоров’я Ігор Перегінець повідомив, що МОЗ цього року вперше передало на закупівлі через міжнародні організації 12 державних програм на загальну суму більше 2,197 млрд грн, що розподілена між трьома організаціями, визначеними відповідно до критеріїв, затверджених Кабінетом Міністрів України.

«На сьогодні підписано Меморандум про взаєморозуміння з Дитячим фондом ООН (ЮНІСЕФ). Крім того, підписаний Договір з Програмою розвитку ООН, і станом на 3 листопада ПРООН отримала від МОЗ понад 620 млн грн на проведення закупівель по визначених програмах. Із британським агенством «Crown Agents» МОЗ знаходиться на фінальній стадії погодження договору, відповідно до якого програми дитячої і дорослої онкології будуть передані на закупівлі через цю міжнародну закупівельну організацію. ЮНІСЕФ буде здійснювати закупівлю антиретровірусних препаратів і вакцин», — зазначив Ігор Перегінець.

У свою чергу директор ПРООН в Україні Янтомас Хіємстра привітав уряд та Міністерство охорони здоров’я із запровадженням нової процедури державних закупівель: «Це достатньо мужній крок з боку української влади, багато країн світу дійшли у своєму розвитку до таких змін». Янтомас Хіємстра наголосив, що ПРООН вже має перелік необхідних медикаментів та список потенційних постачальників. Надходження деяких препаратів в Україну можна очікувати вже до кінця цього року.

Старший консультант британського закупівельного агенства «Crown Agents» Крістін Джексон повідомила, що після підписання угоди з МОЗ, агентство одразу розмістить оголошення про початок тендерів. З моменту визначення переможця і підписання з ним контракту постачання наявних ліків має відбутися протягом короткого часу.

Голова Представництва Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) Джованна Барберіс зазначила, що підписаний з МОЗ Меморандум описує всю процедуру закупівлі, яка відбуватиметься черед відділ продажів у Копенгагені: «Ми вже надіслали МОЗ пропозиції, які вакцини зможемо закупити. У наявності є 3-4 вакцини, які можна буде поставити в Україну одразу після отримання коштів. Бажано вже зараз формувати заявки на закупівлі наступного року, аби надалі процедури відбувалася швидше», — зазначила пані Барберіс.

Комментировать

Нажмите для комментария

    Ми на Facebook