Новини медицини

Класифікація проблем з вухом

Проблеми з вухом — це наступне, що необхідно перевірити у всіх дітей, що надійшли до амбулаторного медичного закладу. Дитину з проблемою з вухом в першу чергу необхідно оцінити за загальними ознаками небезпеки, кашлю або утрудненого дихання, діареї та лихоманки. У дитини, яка має проблему з вухом, може бути інфекція вуха. Незважаючи на те, що інфекції вуха рідко призводять до смертельного наслідку, вони є основною причиною глухоти в районах з низьким рівнем доходів населення, що в свою чергу призводить до проблем при навчанні.

 

1.5.1. Класифікація проблем з вухом

Клінічна оцінка

Якщо неможливо провести отоскопію, шукайте наступні прості клінічні ознаки:

* Болісна припухлість за вухом. Найбільш серйозним ускладненням при інфекціях вуха є глибока інфекція соскоподібного відростка, мастоїдит. Це зазвичай проявляється у вигляді болісної припухлості за одним із вух дитини. У немовлят болісна припухлість може також бути і над вухом. Якщо є болючість і припухлість, ознака вважається позитивною і не повинна бути сплутана зі збільшеними лімфатичними вузлами.

* Біль у вусі. На ранніх стадіях гострого отиту у дитини може бути біль у вусі, який, зазвичай, робить дитину дратівливою і вона часто потирає це вухо.

* Гнійні виділення з вуха. Це ще одна важлива ознака інфекції вуха. Якщо мати повідомляє про виділення з вуха дитини, медичний працівник повинен перевірити на наявність гнійних виділень з вуха і дізнатися, як довго вони тривають.

Ґрунтуючись на наведених вище простих клінічних ознаках, стан дитини можна класифікувати наступним чином:

* Захворювання дітей з болісною припухлістю соскоподібного відростка класифікується як «МАСТОЇДИТ», і їх необхідно направити на лікування до стаціонару. Перед тим як направити таких дітей до стаціонару, їм необхідно дати дозу антибактеріального препарату і одну дозу парацетамолу при болю.

* Захворювання дітей з болем у вусі або виділеннями з вуха (або гнійними виділеннями) не менше 14-ти днів класифікується як «ГОСТРА ІНФЕКЦІЯ ВУХА», і таких дітей необхідно лікувати протягом п’яти днів за допомогою такого ж антибактеріального препарату першого ряду, як і при пневмонії.

* Якщо у дитини є виділення з вуха (або гнійні виділення) протягом більше 14-ти днів, захворювання дитини класифікується як «ХРОНІЧНА ІНФЕКЦІЯ ВУХА». Сушіть вухо такої дитини турундою. Зазвичай, лікування за допомогою антибактеріальних препаратів у таких випадках не рекомендується, оскільки воно є дорогим і його ефективність не доведена.

* Якщо у дитини не виявлено ознак інфекції вуха, стан дитини класифікується як НЕМАЄ ІНФЕКЦІЇ ВУХА, такі діти не потребують ніякого спеціального лікування.

Комментировать

Нажмите для комментария