Новини

Проблемні питання України висвітлені на щорічній конференції Міжнародної асоціації епідеміологічного нагляду за хворобами в США

Участь фахівців Держсанепідслужби у щорічній конференції Міжнародної асоціації епідеміологічного нагляду за хворобами в м. Денвер, штат Колорадо, США дозволила ознайомитись із найновітнішими досягненнями, кращими практиками та інноваціями у галузі епіднагляду за хворобами.

Делегати від Держсанепідслужби України виступили із стендовими презентаціями на найактуальніші нині теми. Зокрема підготували і представили загалу презентаційні матеріали «Епідемічні ситуації в Україні, пов’язані з якістю питної води» та  «Проблемні питання в України на шляху до ерадикації  поліомієліту».

Матеріалами та інформаційною основою дослідження епідемічної ситуації в Україні, пов’язаної із якістю питної води стали інформаційно-аналітичні матеріали за багаторічний період роботи служби. Ірина Руденко, начальник Відділу організаційно-методичного та інформаційно-аналітичного забезпечення та європейської інтеграції Держсанепідслужби презентувала отримані узагальнені дані щодо водних спалахів з оцінкою їх масштабу та  основних причин виникнення.

Основна кількість спалахів пов’язана із забрудненням водопровідної води вірусами та бактеріями, внаслідок аварійних ситуацій у мережах водопостачання і водовідведення. Незадовільний стан водопостачання в Україні зумовлений комплексом факторів: забруднення джерел водопостачання стічними водами; недотримання або відсутність зон санітарної охорони джерел водопостачання; використання застарілих технологій водопідготовки, не ефективних щодо очищення і знезараження; незадовільний технічний стан водопровідних споруд і мереж; подача води за графіками, відключення об’єктів водопостачання від системи енергопостачання, її тривала відсутність сприяє бактеріальному забрудненню води у водопровідних мережах.

Заступник начальника Управління соціально-гігієнічного моніторингу та аналізу ризиків Держсанепідслужби України Оксана Циганчук побудувала свою презентацію на основі аналізу річних звітів щодо інфекційної захворюваності, та про профілактичні щеплення. Окремої уваги приділено розгляду карт епідеміологічного обстеження хворих на гострий в’ялий параліч за 10 років у Закарпатській області. Регіон не випадково взятий за основу. Адже через інтенсивну міграцію, низькі показники охоплення щепленнями, наявність ромського населення, яке кочує, регіон у групі ризику. Мета роботи — визначити сучасний стан якості епіднагляду за поліомієлітом, провести аналіз виконання заходів щодо підтримки Україною статусу країни, вільної від поліомієліту.

У 2014 році загальний рівень охоплення щепленнями населення України менше 60 %. У результаті недостатнього охоплення дітей щепленнями проти поліомієліту в країні сформовано прошарок не імунізованих дітей, що потребують обов’язкової вакцинації. ВООЗ віднесло Україну до країн із високим ризиком поширення «дикого» штаму поліовірусу, в разі його завезення. Тому національна стратегія підтримки статусу країни, вільної від поліомієліту, має базуватися на високому охопленні щепленнями, додаткових масових вакцинальних кампаніях або національних днях імунізації, ефективному епіднагляді, локальній імунізації серед груп ризику.

Участь у щорічній конференції Міжнародної асоціації епідеміологічного нагляду за хворобами  (ISDS) стала можливою у рамках реалізації проекту міжнародної технічної допомоги «Програма залучення до спільної біологічної діяльності». Проект передбачає співробітництво у галузі запобігання розповсюдженню технологій, патогенів та знань, які можуть бути використані для розробки біологічної зброї.

Участь представників України в заході надала можливість на міжнародному рівні обговорити питання профілактики інфекційних захворювань, формування системи громадського здоров’я, забезпечення пріоритетності профілактичного напрямку у діяльності вітчизняної галузі охорони здоров’я та створення реальних передумов для покращення медико-демографічної ситуації в Україні.

Комментировать

Нажмите для комментария

    Ми на Facebook

    Вибір редакції