Статті

Проблема що замовчується: еректильна дисфункція. Як говорити з пацієнтом?

Термін «еректильна дисфункція» впевнено замінив в нашому лексиконі неприємне і принизливе слово «Імпотенція». Але проблема від цього не стала менш неприємною і гострою.

Серйозність захворювання прийнято оцінювати по його впливу на тривалість і якість життя пацієнта. Так ось, еректильна дисфункція (ЕД) істотно погіршує якість життя, впливаючи на психічний стан чоловіка, його рівень самооцінки, підриває його впевненість в собі, знижує творчу активність .

Чи варто говорити про цю проблему? Так!

Еректильна дисфункція — дуже поширене захворювання і воно загрожує чоловікам в будь-якому віці. Сучасні методи діагностики та лікування дозволяють якщо не перемогти, то надовго відтермінувати розвиток цього захворювання. Але складність лікування полягає в тому, що через делікатність теми пацієнти часто замовчують наявність проблем в статевій сфері. А в гіршому випадку — стають жертвами шарлатанів або займаються самолікуванням.

В чому причина ЕД?

Основна причина розвитку ЕД — це ендотеліальна дисфункція. Ще в 1993 році фахівці Національного інституту Здоров’я США заявили, що в 75% причиною ЕД є ураження судин. Подальші дослідження лише зміцнили лікарів в цій думці. Такі ж чинники як стрес, малорухливий спосіб життя і надмірна вага впливають на ситуацію з ерекцією опосередковано — через стан судин.

Впевненими претендентами на ЕД є пацієнти з метаболічним синдромом.

Якщо у пацієнта виявляється:

  • надмірна вага,
  • підвищений кров’яний тиск,
  • підвищення рівня глюкози в крові,
  • порушення рівня ліпідів,

то можна припустити, що з ерекцією не все гаразд.

Також варто відзначити гормональні порушення і механічні ушкодження різного походження, які можуть стати причиною ЕД.

У той же час, всупереч розхожій думці, патологія простати не завжди значно впливає на еректильну функцію. Безумовно, наявність такого серйозного захворювання як простатит може вплинути на сексуальну сферу — стати причиною передчасного сім’явиверження, безпліддя, викликати хворобливі відчуття при оргазмі.

І ось тут хочеться сказати про шкоду реклами. По-перше, реклама закликає пацієнтів застосовувати для підвищення потенції препарати, які призначені лікувати простатит — це різні проблеми. Така реклама, як мінімум, безвідповідальна. По-друге, реклама стимулює пацієнтів до самолікування. Що, на мій погляд, взагалі злочинно.

Отже, якщо ви бачите пацієнта, що на ваш погляд відноситься до групи ризику, спитайте його про проблеми з ЕФ.

А що з ними робити – обговоримо далі.

Комментировать

Нажмите для комментария

    Ми на Facebook