Вибір редакції

Про вакцину від COVID-19 та згадки про минуле

Поки одна частина світу чекає швидкої появи однієї або декількох вакцин проти COVID-19, друга частина продовжує свою сумнівну активність, доказуючи, що «вакцини — зло». Тим часом, багато людей можуть поставити собі питання, наскільки вакцини дійсно важливі для охорони здоров’я населення. Сьогодні ми поговоримо про те, що вакцини зробили для нас протягом всієї історії.

Дослідники, які вивчали тенденції прийняття вакцин в усьому світі, виявили, що в цілому довіра людей до безпеки та ефективності вакцин зросла за останні кілька років.

Проте, вони також висловили стурбованість тим, що перегони за вакциною COVID-19, можливо, викликала більші коливання серед певних груп.

Виступаючи в цьому році на конференції WIRED Health: Tech, професор Хайді Ларсон з Лондонської школи гігієни та тропічної медицини в Сполученому Королівстві зазначила, що «через гіпер-невизначеності і всієї атмосфери довіри та недовіри до COVID-вакцини, є групи, які об’єдналися, щоб протистояти «майбутній вакцинації».

Багато людей тепер можуть задатися питанням, чому дослідники так захоплені вакцинами й чи дійсно вакцини багато чого досягли для громадської охорони здоров’я.

Отже, в цій статті ми розглянемо деякі ключові моменти історії вакцини і те, як вакцини зробили революцію в громадській охороні здоров’я.

Вакцини працюють, піддаючи імунну систему впливу дуже невеликої кількості вірусу або «інформації» про вірус — цього достатньо, щоб «навчити» її розпізнавати цей патоген і реагувати на нього.

Ідея вплинути на організм вірусом контрольованим чином, щоб «навчити» його запобігати інфекцію, аж ніяк не є сучасною концепцією.

Уже в 1500-х роках китайські та індійські лікарі практикували щеплення від вірусу натуральної віспи, що викликає хворобу віспу.

Деякі стародавні манускрипти з Китаю 1600-х р розповідають, що лікарі намагалися зробити щеплення, подрібнюючи струпи віспи та впорскуючи їх в ніс пацієнтові через срібну трубку.

У Європі щеплення від віспи (процес, відомий як «варіоляція») були введені та популяризували леді Мері Уортлі Монтегю на початку 18 століття.

Леді Уортлі Монтегю була дружиною британського посла в Османській імперії. У 1716-1718 роках вона подорожувала по Європі в Константинополь, сучасний Стамбул, де дізналася про варіоляціі.

Докази його ефективності настільки вразили її, що вона відправила свого сина на вакцинацію проти вірусу віспи, перебуваючи в Константинополі, і продовжувала відстоювати цю процедуру після повернення до Великобританії.

У листі одному леді Уортлі Монтегю хвалила цю процедуру: «Віспа, настільки смертельна і настільки поширена серед нас, тут абсолютно нешкідлива завдяки винаходу щеплення, як називають її османи. Є кілька бабусь, які роблять операцію щоосені. Щорічно тисячі людей проходять цю операцію … Немає жодного прикладу, щоб хто-небудь помер від неї; і ви можете повірити, що я цілком задоволена безпекою експерименту ».

Розкажіть пацієнтам, не дайте антівакцинаторскому руху шансів.

Комментировать

Нажмите для комментария

    Ми на Facebook