Новини

Про швидку не забули: Супрун обіцяє окремий бюджет та підвищення кваліфікації медикам

Швидка_Медпросвіта

В.о. міністра охорони здоров’я Уляна Супрун повідомила, що МОЗ разом із Мінфіном готують для швидкої окремий бюджет та підвищення кваліфікації.

«У державному бюджеті на наступний рік окремим рядком буде прописано фінансування саме для швидкої медичної допомоги. МОЗ співпрацює і з донорами, і з Міністерством фінансів задля складання плану, як ми оновлюватимемо швидкі й обладнання в них», — заявляє очільниця МОЗ.

Варто нагадати, що весь минулий рік Міністерство охорони здоров’я займалося тим, що будувало новий фундамент для реформи швидкої. Спершу були введені у класифікатор спеціальностей парамедики, потім вирішили залишити швидку виключно на екстрені виклики та аварійні, а решту випадків перекинути на первинну ланку. Аби швидка допомога була зосереджена тільки на тих випадках, коли є реальний ризик для життя пацієнта.

За твердженням МОЗ, це допоможе оптимізувати кадровий склад екстреної медичної допомоги в Україні та витрати на обслуговування авто й обладнання.

«Деякі області вклали багато коштів у швидку медичну допомогу. У них і диспетчерські хороші, і машини. А є області, в яких цього немає. Прагнемо, щоб і в цій сфері все було стандартизовано. Перший крок до цього – зробити правдивий аудит того, що в нас є й чого бракує. Потім – фінансовий план, як це все покращити. Але найважливіше – підвищення кваліфікації тих, хто працює на «швидкій». Бо навіть якщо є найкращі машини, обладнання, але медики в машині не знають, як надавати допомогу й рятувати життя, – то маємо проблему», — пояснює Уляна Супрун.

Експерт: Ліквідація фельдшерських та лікарських бригад у 2023 році зробить ЕМД менш ефективною

А поки всі зміни в роботі екстреної швидкої допомоги, які проводили в МОЗ, лише бентежать медичних працівників. Досі невідомо, як саме буде проведена оптимізація кадрового складу та що собою представлятиме так зване підвищення кваліфікації.

Скоріш за все, лікарі зі швидкої будуть переведені в лікарні швидкої допомоги. Наприклад, така лікарня вже створюється в одному з районів Києва. Обіцяють, що вона буде спеціально оснащена для надання екстреної медичної допомоги мешканцям правого берега столиці.

Положення про фельдшерсько-акушерський/фельдшерський пункт

1 Комментарий

Нажмите для комментария

  • Ця радіобіолог по цицьках і вагінах на в.о. посади вважає, що всі лікарі з медицини невідкладних станів в україні такі ж дурні і малограмотні, як вона сама з оточенням! А чом вона тепер ще продовжує «вирішувати», що гіпертермія, тим паче в дитини, може бути безпечною для життя, як і застуження голого заду на каміннях?! Трохи лікбезу російської з патофізіології: Гипертермические состояния характеризуются повышением, а гипотермические — понижением температуры тела, соответственно выше и ниже нормы. Чаще эти отклонения носят временный, обратимый характер (например, при лихорадке и гипертермических реакциях). Однако если патогенный агент обладает высоким повреждающим действием, а адаптивные механизмы организма недостаточны, то указанные состояния могут перейти гомеостатический порог и даже обусловить смерть человека. Трошки вітчизняного про власне діточок: «Несмотря на то что патофизиологические механизмы гипо- и гипертермии у новорожденного известны давно, большинство предыдущих исследований просто охватывают один конец температурной шкалы, а именно гипотермию.

    Выявленная связь между гипо-/гипертермией и неблагоприятным исходом у новорожденных требует постоянного мониторинга температуры тела у глубоко недоношенных детей в рамках обычной реанимации.
    •Lyu Y., Sha P.S., Ye X.Y. et al. (2017) Admission hypo- and hyperthermia are associated with increased mortality and morbidity in very preterm infants. EBNEO, 3 Feb. Александр Гузий». а ще відносно є стареньке, хоч і від сусіда-агресора, але лікарське: Проявления гипертермии. На стадии компенсации общее состояние пациентов обычно удовлетворительное. Наблюдаются слабость, вялость и сонливость, снижение двигательной активности, ощущение жара, головокружение, шум в ушах, мелькание «мушек» и потемнение в глазах. Самочувствие при этом существенно ухудшается, развивается нарастающая слабость, сердцебиение, появляется пульсирующая головная боль, формируются ощущение сильной жары и чувство жажды, развивается сухость губ, полости рта и глотки, отмечается психическое возбуждение и двигательное беспокойство, нередко наблюдаются тошнота и рвота. При гипертермической коме вначале изменяется сознание (развивается оглушенность), а затем оно утрачивается; могут наблюдаться сокращение отдельных мышц, клонические и тетанические судороги, нистагм, расширение зрачков, сменяющееся их сужением.
    Гипертермия может сопровождаться отеком мозга (особенно часто при гипертермической коме) и его оболочек, альтерацией и гибелью нейронов, дистрофией миокарда, печени, почек, венозной гиперемией и петехиальными кровоизлияниями в мозге, сердце, почках и других органах. У некоторых пациентов развиваются значительные нервно-психические расстройства (бред, галлюцинации, глубокие расстройства дыхания вплоть до его периодических форм). Исходы гипертермии. При неблагоприятном течении гипертермии и отсутствии адекватной врачебной помощи пациенты нередко погибают не приходя в сознание в результате крайней степени недостаточности кровообращения, прекращения сердечной деятельности и дыхания. Считается, что критической температурой тела (измеряемой в прямой кишке), приводящей к гибели организма, является 42–44°C. Смерть может наступить и при более низкой
    температуре. Это определяется тем, что при гипертермии организм подвергается действию не только такого патогенного фактора как чрезмерная температура, но и других факторов, вторично формирующихся в организме: некомпенсированных сдвигов рН, содержания ионов и воды; накопления избытка токсичных продуктов обмена веществ; последствий недостаточной функции органов и физиологических систем: сердечно-сосудистой, внешнего дыхания, крови, почек, печени и других. P.F. Litvitskiy I.M. Sechenov Moscow Medical Academy Author analyzes an etiology, key components of pathogenesis and symptoms of hyperthermic states: hyperthermia, hyperthermic reactions, heat stroke, and sunstroke, adaptive and pathogenic effects, developing in these conditions, and principles of their etiotropic, pathogenetic and symptomatic therapy.
    Key words: hyperthermic states, disconnectors of oxidative phosphorylation, hypoxia, toxemia.

    Ми на Facebook

    Вибір редакції