Говорять лікарі

Про Європу та зайві аналізи: чи стане краще після реформи?

врач_волнуеться_закрыл_лицо_руками_медпросвіта

Реформа, реформа… Але чи погана наша вітчизняна медицина? І чи потрібно, заплющивши очі, копіювати «західні підходи», не звертаючи уваги на власні надбання?

Звичайно,  стандарти європейської медицини є такими, на які ми рівняємось.

Але пригадайте про величезні черги до вузьких спеціалістів, ціни на складні лабораторні обстеження в 10 разів вищі, ніж в Україні. А також згадайте про неможливість швидко виконати лабораторні тести без скерування вузького спеціаліста. Всі вказані «особливості» створюють такі прецеденти, що встановити діагноз практично неможливо. І, як наслідок,  призначити ефективне  лікування.

Клинические решения на основе доказательной медицины

Приклад про Україну.

Пацієнт був доставлений в складному стані. Аналізи в нашій клініці були виконані протягом 1 дня, що наблизило лікарів до діагнозу і допомогло вирішити складну медичну проблему пацієнта.

Фраза серед колег лікарів «Навіщо виконувати додаткові аналізи» широко застосовується і в Евросоюзі, і зараз пропагується в нас.

Але без аналізів ми, лікарі,  деколи почуваємо себе безсилими, і не в змозі встановити коректний діагноз та контролювати процес лікування.

То чи потрібно створювати додаткові складності для лікарів? І чи краще то буде для пацієнтів?

Ваш лікар

 

В соответствии с редакционной политикой Медпросвиты, Редакция придерживается объективности и непредвзятости в подаче информации. Однако мы допускаем, что авторские статьи и комментарии могут содержать определенную долю субъективизма, который не допускается в информации новостного характера. Таким образом, публикуемые мнения авторов являются сугубо их мнением и могут не совпадать с мнением редакции.
Мы выполняем просьбы лиц, предоставляющих информацию, относительно сохранения конфиденциальности их авторства. В то же время мы называем подлинные источники информации даже тогда, когда не называем конкретных имен или названий организаций.

Комментировать

Нажмите для комментария

    Ми на Facebook

    Найпопулярніше

    Вибір редакції