Новини

Пріоритетні питання діяльності закладів охорони здоров’я обговорили провідні фахівці медичної галузі

16 жовтня у Державній науковій установі «Науково-практичний центр профілактичної та клінічної медицини» Державного управління справами відбулась науково-практична конференція з міжнародною участю «Пріоритетні питання діяльності закладів охорони здоров’я та сучасні підходи до їх вирішення». Захід організований Міністерством охорони здоров’я України, Державним управлінням справами, Громадською організацією «Всеукраїнська асоціація головних лікарів», Національною академією медичних наук України.

Учасники конференції обговорили організаційні та методичні питання, пов’язані з розробкою та впровадженням нормативно-правових актів щодо діяльності закладів охорони здоров’я, розглянули можливі підходи до зміни організаційно-правового статусу закладів охорони здоров’я.

До обговорення нагальних питань щодо впровадження медичної реформи долучилися Віце-прем’єр-міністр України – Міністр культури України В.А. Кириленко, заступник Голови Комітету Верховної Ради України з питань охорони здоров’я І.В. Сисоєнко, Міністр охорони здоров’я України О. Квіташвілі, представники Національної академії наук України, Національної академії медичних наук України, Міжнародного банку реконструкції та розвитку.

Головний лікар Науково-практичного центру профілактичної та клінічної медицини О.Л. Зюков презентував автоматизовану медичну інформаційну систему, що створена та запроваджена на базі Державної наукової установи. Протягом трьох років тут діє єдина електронна система реєстру пацієнтів. Крім того, медичні установи Державного управління справами давно перейшли на електронний документообіг, сформували єдину електронну базу, запровадили точний розрахунок вартості медичних послуг.

Міністр охорони здоров’я України Олександр Квіташвілі наголосив, що перш за все головною складовою реформи має стати автономність вітчизняних медичних закладів, лікарні повинні самі заробляти гроші, а потім самостійно ними розпоряджатися. «Почнемо наступного року впроваджувати єдину електронну систему реєстру пацієнтів по всій Україні. Для цього виділені кошти Світового банку. Тут нам показали ідеальну систему, яка зможе працювати по всій країні. Мені дуже приємно, що така велика робота вже виконана, і, в принципі, демонструє все те, що ми хочемо зробити в реформуванні охорони здоров’я», – сказав урядовець.

За результатами науково-практичної конференції «Пріоритетні питання діяльності закладів охорони здоров’я та сучасні підходи до їх вирішення» було ухвалено Резолюцію, яка стане підґрунтям для взаємодії законодавчої та виконавчої влади в реформуванні сфери охорони здоров’я, створення в Україні сучасної ефективної системи медичної допомоги за міжнародними стандартами.

Комментировать

Нажмите для комментария

    Ми на Facebook