Новини

Президент України підписав законодавчі зміни, що дозволять не повертатися до військової частини для оформлення відпустки за станом здоровʼя чи звільнення з лав ЗСУ

Президент України підписав законодавчі зміни

Володимир Зеленський підписав Закон «Про внесення змін до деяких законів України щодо окремих питань, повʼязаних із проходженням військової служби під час дії воєнного стану», що дозволить спростити процес виконання рішень військово-лікарської комісії пораненими військовослужбовцями.

Однією з ключових змін є спрощення процедури отримання відпустки для лікування або звільнення з військової служби для військовослужбовців, які отримали відповідне рішення згідно з висновком військово-лікарської комісії.

Так, згідно зі змінами, у період дії воєнного стану ці військовослужбовці, а також ті, які були визнані військово-лікарською комісією непридатними до військової служби, не повертаються до військової частини для оформлення відпустки за станом здоровʼя або звільнення, а зразу направляються до територіального центру комплектування та соціальної підтримки для отримання необхідних документів з військової частини щодо відпустки або звільнення з військової служби.

Це стало можливим завдяки тому, що тепер всі необхідні документи від військової частини можна отримати за допомогою електронного документообігу безпосередньо в територіальному центрі комплектування та соціальної підтримки.

Покращення якості медичного обслуговування та забезпечення військовослужбовців під час проходження військово-лікарської комісії є пріоритетним завданням уряду України та Медичних сил Збройних сил України.

Нагадаємо, що згідно з затвердженим планом заходів з оптимізації роботи військово-лікарських комісій вже цьогоріч заплановано впровадження електронного документообігу між військовими частинами та закладами охорони здоровʼя, що сприятиме швидкому та зручному обміну документами, необхідними для проходження та виконання рішення ВЛК.

Комментировать

Нажмите для комментария