Статті

Препарат від діабету може зменшити ризик смерті COVID-19 у жінок

Нещодавнє дослідження виявило зв’язок між метформіном та суттєво зниженим ризиком смертності у жінок із діабетом 2 типу або ожирінням, які були госпіталізовані з COVID-19. Метформін — ліки першої лінії для лікування діабету 2 типу.

Результати нещодавнього розслідування зв’язків прийому метформіну, ожиріння, ризику діабету та смертності від COVID-19 містяться у журналі The Lancet Healthy Longevity.

Протизапальний ефект

Метформін, безпечний, ефективний, відносно недорогий препарат, підвищує рівень протизапальної IL-10, одночасно знижуючи маркери запалення TNF-α та IL-6 у людей з діабетом або без нього.

Через протизапальну дію метформіну та ранні повідомлення про зниження рівня смертності від COVID-19 у людей, які приймають препарат, дослідники з Університету Міннесоти в Міннеаполісі та UnitedHealth Group (UHG) в Маямі, штат Флорида, вирішили провести розслідування чи знижував метформін ризик смерті від COVID-19 — і чи буде зниження специфічним для статі.

У своїй роботі вони посилаються на попередні висновки про те, що метформін більшою мірою зменшує запалення у жінок, ніж у чоловіків.

«Поки розробляються ефективні методи лікування для пом’якшення шкоди вірусу SARS-CoV-2, важливо, щоб ми також розглядали та оцінювали загальновживані ліки з хорошими профілями безпеки щодо їх потенціалу в боротьбі з вірусом», — заявив д-р Денін. Войта, старший автор дослідження та виконавчий віце-президент з досліджень та розробок в UHG.

Дизайн дослідження

Дослідники провели ретроспективний аналіз даних осіб різного віку, рас та етнічних груп, які потрапили до лікарень із COVID-19 у 50 штатах.

Люди, які брали участь у дослідженні,18 років і старше, мали діагноз ожиріння або цукровий діабет 2 типу і мали щонайменше 6 місяців безперервної реєстрації в UHG протягом 2019 року. Кожен також потрапляв у лікарню на COVID-19.

Загалом у дослідженні проаналізовано дані про претензії 6256 осіб, з них 3923 у групі, що не приймали метформін, і 2333 в групі метформіну.

У групі, що не отримувала метформін, середній вік становив 76 років, приблизно 55% були жінки, а 95% мали діабет 2 типу. У групі метформіну середній вік становив 73 роки, приблизно 48% були жінки, а 99% мали діабет 2 типу.

Загалом, 20,2% пацієнтів із групи, що не отримувала метформін, померли від COVID-19 під час госпіталізації, порівняно з 16,9% групи метформіну.

Результати

Дослідження не показало, що вживання метформіну суттєво знижувало смертність від COVID-19 у загальній групі чоловіків та жінок. Однак підгруповий аналіз даних за статтю продемонстрував значний зв’язок між вживанням метформіну та зниженням смертності у жінок.

Серед людей із діабетом 2 типу або ожирінням дослідження виявило зниження смертності на 21–24% серед жінок, які приймали метформін до госпіталізації, порівняно з жінками, які цього не робили.

Комментировать

Нажмите для комментария