Новини

Гройсмана спитали, чому лікарі отримують зарплатню, як санітари

Зарплатня лікарів_гроші_монети_медпросвіта

Гройсман отримав вже декілька десятків запитів щодо зрівнялівки зарплат. Наразі питання оплати праці лікарів ігнорується, через що збільшується міграційний потік.

Рекрутингові кампанії відзначають збільшення запитів з боку українських лікарів щодо роботи за кордоном. Одні шукають її на постійній основі з подальшим переїздом за кордон, інші обирають сезоні підробітки, наприклад, в санаторіях чи навіть доглядаючи літніх людей.

В середньому лікарям з України за кордоном пропонують від 1 200 до 2 200 євро на місяць.

Тим часом голова Уряду продовжує ігнорувати проблему в галузі, коли низькокваліфіковані працівники отримують зарплатню не менше 3 200 гривень без урахування додаткових виплат, тоді як спеціалісти вже другий рік працюють за застарілою тарифною сіткою та отримують максимум 4 000 «чистої» зарплатні без урахування податків.

Наведемо декілька прикладів:

Приклад 1:

Лікар інфекціоніст без категорії має посадовий оклад за єдиною тарифною сіткою по 10 тарифному розряду, що становить 2912 гривень. Оскільки лікар-інфекціоніст, відповідно до умов оплати праці, має право на підвищення ставки у зв’язку зі шкідливими умовами праці в розмірі 15 відсотків, що становить 436, 80 гривень, загалом зарплата лікаря становить лише 3 348, 80 гривень.

Приклад 2:

Сторож має посадовий оклад за єдиною тарифною сіткою за 1 тарифним розрядом, що становить 1600 гривень. Відповідно до закону, який було прийнято наприкінці 2016 року, його зарплатня автоматично збільшується до мінімальної у розмірі 3 200 гривень. У випадку, якщо сторож працює цілодобово, він отримує доплату за роботу в нічний час у розмірі 35 відсотків. Отже, сторож фактично отримує понад 4 000 гривень на місяць.

Зарплати лікарів, медсестер та санітарів у 2018 році не змінять

На думку експертів, несправедлива оплата праці, що навіть не враховує кваліфікацію лікаря, яку він здобував понад 8 років для того, щоб офіційно мати право лікувати людей, деморалізує та змушує шукати інші варіанти для покращення умов життя. Цим і пояснюється інтерес медиків до роботи на фармацевтичні кампанії або роботи за кордоном.

Яка реальна зарплатня у медиків? Фото платіжок та таблиця по містам України

Відзначимо, що перше офіційне звернення стосовно цього питання Профспілка працівників охорони здоров’я передала Володимиру Гройсману ще у січні 2017 року. Тоді він пообіцяв зарплати по 20 000 гривень всім лікарям, але після реформи.

МОЗ опублікувало заробітну плату лікарів-спеціалістів, яку вони отримуватимуть після реформи

Комментировать

Нажмите для комментария