Новини

Прем’єр вимагає від регіонів зайнятися ремонтом та облаштуванням медзакладів

Справа проти Гройсмана

Керівництво районів та муніципалітетів зобов’язали відремонтувати медичні заклади та забезпечити людям гідний рівень лікування.

«Лікарні належать районам і муніципалітетам. А в цих районах завдяки децентралізації є мільярди. І я вимагаю від керівництва районів і муніципалітетів діяти в інтересах громадян. Лікарні, ФАПи повинні бути відремонтовані та забезпечені, а люди повинні отримати гідний рівень лікування», — заявляє голова уряду Володимир Гройсман.

Прем’єр нагадав, що за кошти, які надійшли в регіони згідно із законом про децентралізацію влади, керівництво муніципалітетів має самостійно вирішувати більшість своїх проблем. Це стосується і облаштування та забезпечення підпорядкованих регіонам медичних закладів.

«Наприклад, зараз ми переходимо на договірні основи в медицині. Фактично, це перший крок на шляху до страхової медицини. Ми розробили законопроект, прийняли його в парламенті, документ набув чинності. Сьогодні є можливість укласти договір із лікарем, який надає вам якісні послуги. І за цим договором держава заплатить конкретно цьому лікарю за вас як пацієнта. Не за стіни та ліжко, а за послуги», — підкреслив голова уряду.

Накази МОЗ за березень 2018

Нагадуємо, що підписна кампанія «Лікар в кожну родину» розпочалась 2 квітня 2018 року. Максимальна кількість пацієнтів для терапевта становить 2 000 осіб, для сімейних лікарів – 1 800 осіб, для педіатрів – 900 осіб.

Також у МОЗ повідомили більш точні тарифи за надання медичних послуг дітям, підліткам та людям похилого віку.

Комментировать

Нажмите для комментария