На думку голови уряду, перші результати у вигляді збільшених зарплат для лікарів первинки вже є хорошим показником. При цьому для реформи загалом потрібен час.
«Ми розуміємо, що дуже складно відчути реформи, які ми почали. Багато є неоднозначних питань і проблем. Якщо продовжувати цю реформу, то через 3-5 років люди отримають нову якісну медицину», — запевняє Володимир Гройсман.
Прем’єр запевняє, що ті сімейні лікарі, терапевти та педіатри, які набрали максимальну кількість пацієнтів або продовжують підписувати з ними декларації вже зараз відчувають збільшення своїх доходів.
«Якщо раніше лікар отримував 5-6 тисяч гривень, то зараз – 12-18. Його прибуток залежить від кількості пацієнтів», — заявляє Гройсман.
Нардеп Сисоєнко: Найбільша помилка МОЗ та уряду – це те, що вони принижують лікарів
В той же час необхідно додати, що рішення про збільшення заробітної плати з урахуванням кількості пацієнтів з якими лікар підписав декларації приймається виключно керівництвом медичного закладу. Наразі відомо, що деякі керівники в регіонах вже підписують нові персональні або колективні договори з медичним персоналом, встановлюючи при цьому нову зарплату.
Ковтонюк: Зарплата лікаря залежить від головного лікаря та місцевої влади
Інші отримані за пацієнтів кошти виплачують в якості премій або витрачають на потреби медзакладу для покращення якості надання медичних послуг населенню.
Комментировать