Вибір редакції Новини

Прем’єр-міністр України Шмигаль повідомив про намір Кабміну підвищити зарплати медикам на 75%

На п’ятничному засіданні Кабінету Міністрів України, голова Уряду Денис Шмигаль повідомив, про необхідність збільшити посадові оклади медичним працівникам.

«Усім лікарям, незалежно від посади, пропонуємо підвищити оклад на 75%, середньому медперсоналу — на 50% (у грошовому еквіваленті — приблизно 2,36 тис. грн), молодшим медсестрам — на 25% (1,18 тис. грн). Таке підвищення зарплат — лише початок. Ми плануємо здійснити його з 1 вересня 2020 року. Також ми підвищуватимемо мінімальну зарплату і відповідно зростатимуть виплати лікарям», — сказав прем’єр.

Він також зазначив, що уряд має намір виділити додаткові кошти на фінансування системи охорони здоров’я.

Як змінилась робота на первинці, доходи медиків та ефективність ПМД завдяки реформі та НСЗУ

«Крім підвищення зарплат медикам, ми хочемо змінити тарифи, за якими відбувається лікування. Мається на увазі, що держава витрачатиме більше коштів на пацієнтів, і лікарям не треба буде економити на лікуванні українців», — сказав він.

«Крім цього, на екстрену медицину держава додатково виділяє майже 1,3 млрд грн, що дасть можливість нашим фельдшерам значно поліпшити умови, в яких вони надають допомогу українцям. Ці кроки зі збільшення зарплат і збільшення фінансування програм із лікування — лише початок змін, які ми запускаємо у медичній сфері. Ми обіцяли, що не допустимо закриття лікарень — для цього виділяємо 2,3 млрд грн на ті медзаклади, які критично недофінансовані — протитуберкульозні, інфекційні та реабілітаційні лікарні, психіатрія — отримають необхідні кошти і час, щоб реформуватися», — додав Шмигаль.

Комментировать

Нажмите для комментария