Новини

Представники МОЗу обговорили питання розвитку сімейної медицини на Чернігівщині

У круглому столі участь заступник міністра охорони здоров'я Віктор Шафранський

Заступник Міністра охорони здоров’я України Віктор Шафранський у рамках робочого візиту у Чернігівську область взяв участь у засіданні круглого столу «Громадське здоров’я. Актуальний стан і перспективи», в ході якого обговорювалося питання розвитку первинної медичної допомоги в регіоні.

У засіданні взяли участь міський голова Владислав Атрошенко, заступник міського голови Ольга Хоніч, начальник Управління охорони здоров’я облдержадміністрації Петро Гармаш, представники МОЗ України, керівники медичних закладів Чернігова.

Віктор Шафранський підкреслив важливість розвитку первинної ланки та сімейної медицини як основи надання медичної допомоги у переважній більшості європейських держав. Він зазначив, що можливість кожного пересічного громадянина звернутися до сімейного лікаря і отримати кваліфіковану медичну допомогу, розпочати і завершити лікування у цього ж лікаря – є найкращою і найефективнішою методикою надання медичної допомоги. «Люди на місцях ще не перейнялися філософією сімейної медицини. Ми сподіваємося, що система сімейної медицини на прикладі Чернігова покаже свої переваги», — зазначив заступник Міністра охорони здоров’я.

Представники виконавчої влади в області розглянули ряд питань щодо розвитку якісного медичного обслуговування на Чернігівщині. Увагу було акцентовано на реорганізації первинної медико-санітарної допомоги на засадах загальної практики-сімейної медицини. Зокрема, зазначалося про можливі шляхи покращення матеріально-технічного забезпечення амбулаторно-поліклінічної служби та заохочення лікарів.

За результатами обговорення питань розвитку первинної медичної допомоги на круглому столі підписано Меморандум про співробітництво Чернігівської міської ради та Української Асоціації сімейної медицини.

Під час робочого візиту заступник Міністра охорони здоров’я України Віктор Шафранський ознайомився також з роботою КЛПЗ «Чернігівська обласна лікарня», оглянув відреконструйоване урологічне та новостворене торакальне відділення, розглянув з керівництвом перспективу розвитку закладу.

Читайте также: Василиш: «Дніпропетровщина лідирує у розвитку медицини»

Комментировать

Нажмите для комментария