Новини

Представник Київської профспілки медиків розповіла, де шукають роботу українські медики

Канаровская_Медпросвіта

Лариса Канаровська заявляє про дефіцит 12 мільйонів лікарів у світі. Більш розвинуті країни Європи запрошують на роботу лікарів з бідних країн.

«Приблизно 7 тисяч медиків виїжджає з України щороку. Розпочалась міграція медичних кадрів до країн Європи ще 10 років тому, але зараз набула обертів. Медики виїжджають, тому що за кордоном більші зарплати, а не такі мізерні, як в нас. За чотири роки ніхто не переглядав тарифну сітку», — заявляє Канаровська.

Одразу треба зазначити, що про дефіцит лікарів та медсестер по всьому світу ще в 2016 році доповідали у Всесвітній організації охорони здоров’я. Експерти тоді надали зацікавленим країнам рекомендації, щодо залучення медичних кадрів, стимулювання вступу абітурієнтів до медичних вишів, та розвитку телемедицини.

Офіційна інструкція МОЗ: Як підписати декларацію з лікарем: покрокова інструкція

«За даними ООН, дефіцит медиків сягнув 12 мільйонів в світі. Більше за все – в Америці. Українцям важко там працевлаштуватись, адже вимагають підтвердження диплому. Тому наші медики туди не їдуть. Вони їдуть в Польщу, Німеччину, Литву, Латвію і навіть Білорусь», — заявляє експерт.

В той же час, МОЗ не розділяє побоювання експертів. Неодноразово керівництво Міністерства заявляли, що кількості медичних кадрів достатнє, як для забезпечення первинною допомогою, так і для вторинної та третинної медицини. При цьому, в МОЗ додають до кількості терапевтів, сімейних лікарів та педіатрів також гастроентерологів, кардіологів та інших спеціалістів первинної ланки. Обіцяють стимулювати їх перекваліфіковуватись у сімейників.

Що таке декларація між лікарем і пацієнтом – пояснення МОЗ

Комментировать

Нажмите для комментария